Postet nga: Kryeministri

Kryeministri Hoti sot në dy interpelanca

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet në ora 10:00. Në këtë seancë pos tjerash janë paraparë edhe dy interpelanca të kryeministrit Hoti.

Avdullah Hoti: Aksioni i Policisë në Karaçevë nuk është menaxhuar mirë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka shpjeguar arsyet pse i ka shkarkuar drejtorin e Administratës Tatimore të Kosovës dhe drejtorin e Policisë së Kosovës.

Kryeministrja e Belgjikës uron Avdullah Hotin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka pranuar një telegram urimi nga kryeministrja e Belgjikës, Sophie WILMES, e cila i ka shprehur urime për marrjen e detyrës ...

Sekretari i shtetit, Pompeo uron kryeministrin Hoti për postin e ri

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, sot ka pranuar një telegram urimi nga sekretari i shtetit, Michael R. Pompeo për zgjedhjen e tij kryeministër.

LDK sot mblidhet për mandatarin për kryeministër

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbledhë sot Këshillin Drejtues për të biseduar rreth emrit për mandatarin për kryeministër.

Kurti nesër për vizitë zyrtare në Tiranë

Ashtu siç ishte paralajmëruar, vizitën e parë zyrtare si kryeministër i Kosovës, Albin Kurti, do ta zhvillojë në Shqipëri.

Këto vende sot do t’i vizitojë Kurti si kryeministër i Kosovës

Kreministri i sapozgjedhur, Albin Kurti pasi të marrë mandatin nga ish-zëvëndëskryeministri, Behgjet Pacolli do të fillojë vizitat e para në vend.

Kurti ndërron veturën, nga Volvo në BMW Qeveritare

Kryeministri i ri i Kosovës, Albin Kurti me të marrë mandatin e kreut të ekzekutivit, ka ndryshuar edhe veturën me të cilën do të udhëtoj.