Postet nga: Kryeministri

Kryeministri: Duhet liberalizimi, BE duhet ta kuptojë që Kosova duhet me kthy diçka në shpi

Pas mbledhjes së Qeverisë, Kryeministri Ramush Haradinaj ka folur për udhëtimin e krerëve të institucioneve të Kosovës në Bruksel duke thënë se temë kryesore do ...

Haradinaj i prerë: Presidenti duhet ta udhëheqë dialogun

Pavarësisht se opozita po e kundërshton presidentin, Hashim Thaçi, që ta udhëheq dialogun me Serbinë dhe kërkesës së tyre që dialogun ta udhëheq ...

Haradinaj: Rezultati i Keq në PISA na Turpëron

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot Komunën e Junikut, me ç ‘rast përmendi gjendjen në arsim, si prioritet të Qeverisë që drejton.

Kundërshtuesit e Demarkacionit Mustafa i Quan Pallavraxhinj

Në një postim në Facebook, Kryeministri Mustafa i quajti kundërshtuesit e vijës së përcaktuar kufitare me Malin e Zi “pallavragji dhe zhurmagji”.

Kundërshtarët e Demarkacionit të Kontrollohen te Mjeku

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një postim të sotëm në profilin e tij në “Facebook” ka thënë se sivjet e kemi shansin e madh që të ...

Institucionet Ngushëllojnë Familjen Mramori

Ngjarja tragjike që ka ndodhur sot në lagjen “Kolovica” të kryeqytetit, ku tëvdekur mbetën dy fëmijë të familjes Mramori, ka tronditur gjithë opinionin.

“Jeta në Kosovë” Për Aktakuzën Ndaj Enver Hasanit

“Jeta në Kosovë” Për Aktakuzën Ndaj Enver Hasanit

diskutoj për atë se pse Prokuroria Speciale e Kosovës javën e kaluar ngriti aktakuzë kundër ish-kreut të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani në...

Mustafa u Kërkon Ministrave Shumë Punë e Pak Udhëtime

Mustafa u Kërkon Ministrave Shumë Punë e Pak Udhëtime

Kryeministri Mustafa në mbledhjen e qeverisë e pranoi se kabineti udhëtoi jashtë vendit më shumë sesa ishte dashur.