Postet nga: kroacia

Jam rritur në Bosnje, mes frikës dhe urrejtjes ndaj muslimanëve. Tani po i shoh gabimet e Gjermanisë rreth Gazës

Si fëmijë, e kam parë atë që ndodh pas spastrimit etnik. Kjo është arsyeja pse po flas hapur për heshtjen e shtëpisë sime të re ndaj vdekjeve ...

Presidenti i Kroacisë, Milanoviç, thotë se Serbia ende nuk është përgjigjur për sulmin e Banjskës

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç, deklaroi sot në Tiranë se Serbia ende nuk ka dhënë përgjigje konkrete për ngjarjet e Banjskës, të cilën i cilë...

Kompania kroate të cilën e vizitoi presidentja Vjosa Osmani, gjigant i prodhimit të armëve

Kompania kroate "HS PRODUKT", të cilën e vizitoi sot presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e madje edhe pozoi me një armë të prodhuar prej saj, sipas të dhë...

Presidentja Osmani pritet nga kryeministri kroat, diskutojnë për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim sot nga kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq.

Milanoviq për bazën ku u stërvitën serbët: Nuk mund të futesh pa aprovim të komanduesve të lartë

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq, tha se Serbia duhet të jap përgjigje për shumë dilema të ngritura pas sulmit të 24-shtatorit në Banjskë të Zveçanit.

Sulmi i grupeve terroriste në Banjskë, reagon qeveria e Kroacisë

Ministria e Punëve të Jashtme e Kroacisë ka dënuar sulmin e sotëm drejt policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit, ku një zyrtar policor mbeti ...

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës

Kroacia bëri thirrje për njohjen universale të shtetit demokratik të Kosovës si anëtar i barabartë i bashkësisë ndërkombëtare para Kombeve të Bashkuara.

Kroacia e njeh Holodomorin si gjenocid

Parlamenti i Kroacisë votoi të mërkurën për njohjen e Holodomorit si gjenocid.