Postet nga: Kriza

Kanceri, sa kushton imunoterapia?

Dafina Ademi-Islami, e cila është mbikëqyrëse e citostatikëve për pacientë në Klinikën e Onkologjisë, në emisionin “Kallxo Përnime”  ka folur lidhur me imunoterapinë.

Cilat janë sfidat në Klinikën e Onkologjisë dhe pse dha dorëheqje u.d. drejtori Arben Bislimi?

Në emisionin “Kallxo Përnime”, ku po diskutohet lidhur me sfidat e Klinikës së Onkologjisë, i ftuar është edhe Arben Bislimi, i cili deri para disa ditëve ka ...

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për kompaninë 'Pastrimi', shkak borxhi i lartë ndaj Deponisë

Kuvendi i Komunës së Prishtinës ka ndarë 100 mijë euro për kompaninë Pastrimi pasi Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës, KMDK ka kushtëzuar me ...

Tërheqja e mjeteve nga Trust-i sot shqyrtohet në Kuvend

Kuvendi i Kosovës, do të mbajë seancë plenare. Në rend dite janë disa pika, ku do të bëhet edhe shqyrtimi i parë i Projektligjit për plotësimin ...

Parashikimi gjeopolitik për vitin 2023 - Ndasi në Perëndim dhe trazira në kufijtë e Rusisë

Ndasitë do të zgjerohen në Perëndim

FMN paralajmëron për një vit të vështirë 2023 për ekonominë globale

Për pjesën më të madhe të ekonomisë globale, viti 2023 do të jetë një vit i vështirë pasi forcat kryesore të rritjes globale - Shtetet e Bashkuara, Evropa ...

EULEX sulmohet me shok-bombë në veri

Një patrullë e EULEX-it është sulmuar me shok-bombë mbrëmjen e kaluar në veri të Kosovës.

Pikat e tregtimit në Hungari mbeten pa karburant pas çmimit tavan të vendosur nga qeveria

Drejtuesit e automjeteve në Hungari po përballen çdo ditë me mungesë nafte e gazi, për shkak të një çmimi tavan të vendosur nga qeveria, i cili po vë ...