Postet nga: Klinika e Onkologjisë

Stoqet e Onkologjisë pa barin Herceptin, klinika thotë se do të furnizohen javën tjetër

Bari Trastuzumab i shitur nën brendin Herceptin nuk gjendet në stoqet e Klinikës së Onkologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Rikthehet në punë shërbimi i Brahiterapisë në Onkologji

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka njoftuar se është rikthyer në punë Shërbimi i Brahiterapisë në Klinikën e Onkologjisë.

ShSKUK deklarohet për furnizimin me ilaçe për pacientët me kancer

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka deklaruar se Klinika e Onkologjisë ka një furnizim stabil me barna e citostatikë dhe përmbush 80 për qind ...

Pacientët me kancer përballen me mungesë të ilaçit  ‘Avastin Bevacizumab’

Pacientët me kancer që marrin trajtim në Klinikën e Onkologjisë së QKUK-së, po përballen me mungesë të medikamentit “Avastin Bevacizumab”, i cili është në listën e ...

VIDEO - Drejtori i Onkologjisë: Vetëm pesë infermierë kujdesen për 250 pacientë që marrin shërbime ditore

Ushtruesi i detyrës së Klinikës së Onkologjisë, Arben Bislimi, në një intervistë për KALLXO.com ka folur rreth mungesës së stafit që po përballet kjo ...

Drejtori i Onkologjisë tregon arsyet e mungesës së ilaçit 'Pemprolizumab'

Ushtruesi i detyrës së Klinikës së Onkologjisë, Arben Bislimi, në një intervistë për KALLXO.com ka folur në lidhje me gjendjen me furnizim me barna në kë...

Ministri Latifi flet për pajisjet në Klinikën e Onkologjisë që dolën jashtë funksionit nga shiu

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka folur për funksionimin e pajisjeve në Klinikën e Onkologjisë në QKUK të cilat dolën jashtë funksionit disa javë më ...

Klinika e Onkologjisë e stërmbushur me pacientë

Klinika e Onkologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, mëngjesin e sotëm është vërshuar nga një numër i madh i pacientëve.