Postet nga: borxhi

Komuna e Prishtinës ndan 100 mijë euro për kompaninë 'Pastrimi', shkak borxhi i lartë ndaj Deponisë

Kuvendi i Komunës së Prishtinës ka ndarë 100 mijë euro për kompaninë Pastrimi pasi Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës, KMDK ka kushtëzuar me ...

Policia e kosoves

Mori veturën me qira dhe ia dha dikujt tjetër për shlyer borxhin

Policia e Kosovës ka arrestuar të premten një person në Ferizaj nën dyshimin e se ka shpërdoruar pasurinë e huaj.

www.pixabay.com

Borxhi i qytetarëve dhe bizneseve ndaj institucioneve qendrore e lokale mbi 700 milionë euro

Borxhi i qytetarëve dhe bizneseve ndaj institucioneve qendrore dhe lokale, në vitin 2021 arriti në vlerën e mbi 777 milionë eurove. Pandemia COVID-19, thuhet të ketë ndikuar që ky borxh ...

Për 45 euro borxh sulmohet një person në Mitrovicë

Për 45 euro borxh, një person ka raportuar se pa dëshirën e tij nga katër persona të dyshuar ishte futur në një veturë dhe ishte sulmuar nga ...

Borxhi i rrymës në veri, Kosova dhe Serbia mund të përfundojnë në Arbitrazh

Për 20 vite, qytetarët në katër komunat me shumicë serbe në veri të vendit nuk kanë paguar faturat e energjisë elektrike.

Arrestohet borxhliu në Gjilan, nuk i kthehu 450 euro as pas 1 viti

Një person është arrestuar nën dyshimet për mashtrim në Gjilan, pasi nuk kishte kthyer borxhin prej 450 euro që ia kishte marrë një personi tjetër.

Kompania 'Pastrimi' nuk grumbullon mbeturinat, kontejnerët e stërmbushur nëpër Prishtinë (FOTO)

Kontejnerët e mbeturinave në Prishtinë janë të stërmbushur nga mbeturinat, ashtu si edhe hapësira në afërsi të tyre.

Latifi: Kosova u ka së paku 13 milionë euro borxh spitaleve turke

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se Kosova u ka të paktën 13 milionë euro borxh spitaleve turke për trajtimin ...