Postet nga: Arben Bislimi

Mjekët e Kosovës në dilema kur t`i shkruajnë barnat imunitare të kancerit  

Sëmundja e kancerit trajtohet në disa mënyra, njëra prej tyre është edhe forcimi i imunitetit. Imunoterapia është njëra nga kurat më të shtrejtna, përdorimi i ...

Cilat janë sfidat në Klinikën e Onkologjisë dhe pse dha dorëheqje u.d. drejtori Arben Bislimi?

Në emisionin “Kallxo Përnime”, ku po diskutohet lidhur me sfidat e Klinikës së Onkologjisë, i ftuar është edhe Arben Bislimi, i cili deri para disa ditëve ka ...

Jep dorëheqje ushtruesi i detyrës së drejtorit të Klinikës së Onkologjisë

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) e ka konfirmuar për KALLXO.com, se Arben Bislimi ka dhënë dorëheqje nga pozita e u.d. ...

Stoqet e Onkologjisë pa barin Herceptin, klinika thotë se do të furnizohen javën tjetër

Bari Trastuzumab i shitur nën brendin Herceptin nuk gjendet në stoqet e Klinikës së Onkologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

VIDEO - Drejtori i Onkologjisë: Vetëm pesë infermierë kujdesen për 250 pacientë që marrin shërbime ditore

Ushtruesi i detyrës së Klinikës së Onkologjisë, Arben Bislimi, në një intervistë për KALLXO.com ka folur rreth mungesës së stafit që po përballet kjo ...

Drejtori i Onkologjisë tregon arsyet e mungesës së ilaçit 'Pemprolizumab'

Ushtruesi i detyrës së Klinikës së Onkologjisë, Arben Bislimi, në një intervistë për KALLXO.com ka folur në lidhje me gjendjen me furnizim me barna në kë...

Më shumë se 50 gra në vit preken me kancer të mitrës

Për një vit në Kosovë më shumë se 50 gra preken me kancer të qafës së mitrës.