Postet nga: Kompleksi Memorial 'Adem Jashari'

Ministria e Kulturës hap konkursin për hartimin e master-planit për Kompleksin Memorial "Adem Jashari"

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ka njoftuar se është hapur konkursi për hartimin e master-planit për Kompleksin Memorial "Adem Jashari" në Prekaz.

17.02.2022,

Krerët e shtetit bëjnë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”

Liderët shtetërorë - presidentja e vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, për nder të ...

Kurti në Prekaz: Ruajtja e kullës së Jasharajve është obligim kombëtar e institucional

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë homazhe tek varrezat në Prekaz me rastin e përvjetorit të sulmit të dytë të forcave serbe ndaj familjes Jashari.

Çeku: Këto ditë pritet fillimi i punimeve në Kompleksin Memorial "Adem Jashari"

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka thënë se këto ditë pritet fillimi i punimeve në Kompleksin Memorial "Adem Jashari” në Prekaz të Skenderajt.

Kurti në Prekaz: 28 Nëntori, një datë themelore e identitetit kombëtar shqiptar

Kryeminstri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se 28 Nëntori është një datë themelore e identitetit kombëtar shqiptar që lidhet me ngjarjet më të rëndësishme ...

Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, formohet komisioni i ekspertëve që do t’i prijë punës profesionale

Së shpejti pritet të nisë puna në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” ku parashihet të intervenohet në disa prej objekteve të këtij kompleksi pasi i njëjti rrezikon të shembet.

Shtyhet projektligji për kompleksin memorial 'Adem Jashari'

Komisioni për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, ka bërë sot shqyrtimin e Projektligjit për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz, por që ka vendosur që ky ...

Kuvendi shqyrton projektligjin për kompleksin memorial ‘Adem Jashari’

Kuvendi i Kosovës e ka shyqrtuar në lexim të parë projektligjin për kompleksin memorial “Adem Jashari”.