Postet nga: Kosovë-Shqipëri

Haradinaj: Presim t’i zgjidhim problemet tregtare me Shqipërinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha sot pas mbledhjes së Qeverisë se shpreson që të zgjidhen problemet e tregtisë mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Ministrat Shala dhe Klosi dakordohen për oferta të përbashkëta turistike Kosovë-Shqipëri

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala,ka pritur sot në takim ministrin e Turizmit dhe Mjedisit të Republikës së Shqipërisë, Blendi Klosi, bashkë me kryetarët e ...

‘Akujt’ politikë Kosovë - Shqipëri

Presidenti i Shqipërisë me Presidentin e Kosovës dhe Kryeministri i Shqipërisë me Kryeministrin e Kosovës, kanë krijuar mure gati të pakalueshme komunikimi dhe koordinimi, në një ...

Nga 15 qershori ulen çmimet e roamingut me Shqipërinë

Në mbledhjen e Bordit të ARKEP-it të Kosovës dhe Këshillit Drejtues të AKEP-it të Shqipërisë është marrë vendim që nga 15 qershori të fillojë ulja e çmimit të ...

Diskutohen marrëveshjet Kosovë - Shqipëri

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, pret në takim një delegacion të Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë.

Bashkëpunimet kulturore Kosovë –Shqipëri, mes shundit dhe pseudokulturës

Bashkëpunimet Kosovës -Shqipëri gjatë 2018 janë zhvilluar si mos më keq, bile më mënyrën se si janë zhvilluar aktivitetet në kuadër të kalendarit të pë...

Kurti për gjendjen politike në Kosovë bisedon me ministrin Pandeli Majko

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se lideri i saj, Albin Kurti është takuar me ministrin shqiptar për Diasporë Pandeli Majko.

Shqipëria nuk e preferon miellin e Kosovës

Barrierat ekonomike ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë vazhdojnë të mbeten probleme që pengojnë thellimin e bashkëpunimit ndërmjet këtyre dy vendeve.