Postet nga: Kosovë-Shqipëri

Kuvendi vendos për kufij të hapur mes Kosovës dhe Shqipërisë

Kuvendi i Kosovës me 73 vota për ka miratuar propozim-rezolutën për hapjen e tërësishme të kontrollit për hyrje/daljet e shtetasve të Republikës ...

Njohje Reciproke e Patentë-Shoferëve Kosovë-Shqipëri

Qeveria në mbledhjen e sotme miratoi marrëveshjen me Republikën e Shqipërisë për njohjen reciproke të patentë-shoferëve.

Thaçi e Meta, Deklaratë për Demarkacionin e Njohjen nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta, kanë nisur takimin e sotëm në Prishtinë me një deklaratë të përbashkët me ...

Kurti i Kërkon Ramës të Mos Merret me Demarkacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, reagoi ndaj deklaratës së kryeministrit shqiptar Edi Rama që kërkoi dje nga homologu i tij i Kosovës, Ramush Haradinaj ...

Shqipëria dhe Kosova Hasin Vështirësi në Fuqizimin e Niveleve të Tregtisë

Tregtia mes Shqipërisë dhe Kosovës nuk po i arrin synimet e vëna nga të dyja vendet, ku vlera e eksporteve të Shqipërisë ra në vitin 2016 nga ...

Takim për Heqje Barrierash

Mustafa shkroi në faqen e tij të Facebook-ut se sot përfunduan vizitën në Kosovë anëtarët e Komisionit për Veprimtari Prodhuese, Tregti dhe Mjedis të Kuvendit ...

Përtej Fotografisë dhe Skrapit

Këtë javë, për të tretin vit radhazi, qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë, do të mbajnë takimin e përbashkët. Dy qeveritë, do kujdesen ...

Në Maj ose Qershor Mbledhja e Dy Qeverive

Në mbledhjen e qeverisë Kryeministri Mustafa tha se është marrë vesh me homologun e tij Rama që kjo mbledhje e përbashkët të mbahet në javën e fundit ...