Postet nga: koronavirusi

Personeli mjekësor udhëzohet si të reagojë në rastet e dyshuara me koronavirus (Dokument)

KALLXO.com ka siguruar një fletë-udhëzim, i cili u jep këshilla punonjësve të kujdesit shëndetësor të Kosovës për menaxhimin e rasteve të ...

Koronavirusi - mjeti i ri rus për përhapjen e lajmeve të rreme?!

Zyrtarët amerikanë paralajmëruan se Rusia, përmes rrjeteve sociale, po përhap dezinformata për Shtetet e Bashkuara, duke pretenduar se koronavirusi i ri vjen nga ShBA-ja, si ...

MAShTI kërkon nga shkollat që ora e parë e mësimit t'i kushtohet masave parandaluese të Koronavirusit

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë kanë shpërndarë nëpër shkolla materiale vetëdijësuese rreth ...

Rriten përpjekjet për pengimin e përhapjes së koronavirusit

Vendet e goditura më së keqi nga koronavirusi janë duke i intensifikuar përpjekjet për frenimin e tij, pasi numri i rasteve të prekura në botë ka kaluar tashmë 80,000.

Spekulimet për karantinën e Koronavirusit ngjallin shqetësim në Kavajë

Bashkim Tafa, ish-murator me profesion, ka ndërtuar disa shtëpi në lagjen nr.3 të Kavajës, e cila u popullua gjatë viteve’ 90 me banorë të ardhur kryesisht nga fshati ...

Ambasada e Kosovës në Itali: S`ka kosovarë të prekur nga Koronavirusi

Ambasada e Kosovës në Itali ka njoftuar se deri më tani nuk ka asnjë shtetas të Kosovës të prekur me Koronavirus.

Masat e ndërmarra nga institucionet e Kosovës kundër koronavirusit

Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë sonte përmes një njoftimi masat e ndërmarra nga autoritetet e Kosovës lidhur me mundësinë e përballjes edhe ...

2.469 të vdekur nga koronavirusi në mbarë botën

Ka shkuar në 2,469 numri i personave që kanë humbur jetën në mbarë botën nga koronavirusi, ndërsa regjistrohen  78,966 të infektuar.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!