Postet nga: koronavirusi

Njeriu që tentoi ta paralajmëronte botën nga koronavirusi

Që nga koha kur profesori Chuang Yin-ching e kishte bërë udhëtimin faktmbledhës në Wuhan në muajin Janar, Tajvani ka regjistruar vetëm shtatë raste të vdekjes me ...

Në SHBA po vendosen masa shtesë kundër pandemisë

Numri i të infektuarve me koronavirusin e ri në Shtetet e Bashkuara ka shkuar në mbi 11 milionë. Shumë shtete po fuqizojnë masat kundër pandemisë në përpjekje për ...

Qindra migrantë në Greqi të infektuar me COVID-19

Më shumë se 240 migrantë në një kamp të ri, të përkohshëm në ishullin grek të Lesbos, janë infektuar me koronavirusin e ri, tha të hënën Agjencia ...

Rrëfimi i infermieres për frikën dhe rrezikun nga COVID-19

Fetije Hyseni, infermiere në Klinikën Infektive, kishte shumë frikë kur filloi të merret me personat të sëmurë me COVID-19.

UNICEF: 19 milionë fëmijë në mesin e të zhvendosurve në 2019-ën

Agjencia për Fëmijë e Kombeve të Bashkuara, UNICEF, tha se 46 milionë njerëz, në mesin e tyre 19 milionë fëmijë, kanë ikur nga dhuna dhe konfliktet vitin e ...

Prizren, policia kap nëntë persona brenda lokalit

Nëntë persona të dyshuar në Prizren nuk kanë respektuar vendimin e Qeverisë për kufizim të lëvizjes të ndërmarrë si masë parandaluese për përhapjen  e ...

Pako edukative dhe higjienike për fëmijët me nevoja të veçanta

Zyra e 'Save the Children' në Kosovë sot do të shpërndajë 100 pako me material didaktik, lodra edukative dhe pajisje higjienike.

Pagat e 1.5 miliard punëtorëve "janë në rrezik" nga COVID-19

Rreth gjysma e të gjithë punëtorëve në botë janë në rrezik të humbjes së të ardhurave për shkak të pandemisë me koronavirus, ka thënë Organizata Ndë...