Postet nga: Kontrabanda

Leposaviq, parandalohet kontrabanda me mallra në vlerë 5 mijë euro

Dogana e Kosovës ka njoftuar se bashkë me Policinë kanë arritur të parandalojnë kontrabandimin me mallra në Leposaviq.

Ndalohet një rast i kontrabandës në kufi me Serbinë, konfiskohen 720 kuti të biskotave

Policia e Kosovës ka njoftuar se në bashkëpunim me Doganën e Kosovës ka arritur të parandalojë një rast të kontrabandës në kufi me Serbinë, duke ...

Kapen mallra të kontrabanduara në afërsi të Zubin Potokut - FOTO

Njësitë e Antikontrabandës së Doganës së Kosovës, të mbështetura nga Policia e Kosovës, kanë parandaluar katër raste të kontrabandës në afërsi ...

Parandalohet kontrabanda e pajisjeve teknologjike përmes autobusit në Merdarë - FOTO

Dogana e Kosovës ka njoftuar se në hyrje të Kosovës, Merdarë, kanë ndaluar dhe ushtruar kontroll të autobusi, dhe si rezultat është zbuluar një sasi e konsiderueshme e ...

Aksioni në Leposaviq, sekuestrohen mallra të kontrabanduar nga depo e 55-vjeçares

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot kanë vazhduar operacionin kundër kontrabandës, në Leposaviq.

Konfiskohen mallra të kontrabanduara në Jarinje e Viti

Policia e Kosovës gjegjësisht njësitet e Task Forcës–Lindje, në bashkëpunim me Doganën e Kosovës në Viti dhe Njësia për Ndë...

Abazoviq, kryeministri që festoi largimin e tij nga posti

Ish-kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, së fundmi në një intervistë hodhi dritë mbi një rrjet të ngatërruar që përfshin politikën, narkotikët, kontrabandën e ...

Hyri ilegalisht në Kosovë, kapet i dyshuari i cili braktisi veturën me mallra të kontrabanduara

Policia e Kosovës ka njoftuar se në brezin kufitar në fshatin Muqibabë kanë identifikuar automjetin Renault (furgon) ngjyrë e bardhë me targa serbe, i cili dyshohet se ishte duke ...