Postet nga: konfiskim

Policia konfiskon armë në Fushë Kosovë

Në Rubrikën “Policia” të emisionit të fundit të “Drejtësisë në Kosovë” u shfaq aksioni policor, i konfiskimit të armëve pa leje në pika të ndryshme kontrolli.

Policia në Mitrovicë konfiskon armë dhe arreston dy persona

Dy persona janë arrestuar dhe dy armë janë konfiskuar në 24 orët e fundit nga policia në rajonin e Mitrovicës.

Të dyshuarve për vrasje dhe grabitje policia ua konfiskoi 13 automjete

Të premten rreth orës 13:55, në fshatin Merdare të Podujevës janë bastisur shtëpi dhe banesa të personave të implikuar në rastin e vrasjes së rëndë në tentativë ...

Vetura nga Serbia hyn ilegalisht në Kosovë

Një kalim ilegal nga territori i Serbisë në Kosovë raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 18 në Leposaviq.

Operacioni 'i Artë' Policor

Një operacion i gjerë kontrolli nga ana e policisë i cili filloi gjatë ditës së djeshme në mëngjes në disa lokacione nëpër Kosovë si pjesë e ...

Policia Konfiskon 45 Kilogramë Drogë

Policia e Kosovës gjatë një operacioni të zhvilluar në rajonin e Mitrovicës ka konfiskuar 45 kilogramë substancë narkotike.

Kosova Vërshohet nga Hurmat e Skaduara, Konfiskime edhe në Viti

Mëngjesin e sotëm njësitet patrulluese policore nga stacioni I Vitisë gjatë kontrollimit në fshatin Drobesh të Vitisë kanë ndalur një kombibus të dyshuar në të cilin janë ...

Policia Shkatërron Rrjetin e Kontrabandimit të Barërave

Policia Shkatërron Rrjetin e Kontrabandimit të Barërave

Rubrika “Policia” në kuadër të emisionit “Drejtësia në Kosovë“ ka transmetuar aksionin policor, gjatë të cilit janë konfiskuar mbi 100 mijë paketime të barërave të kontrabanduara.