Postet nga: konfiskim

Konfiskohen 11 automjete që po transportonin dru ilegalisht në Ferizaj - FOTO

Policia e Ferizajt ka ndal 11 automjete që po transportonin ilegalisht dru.

Arrestohen 3 persona, Policia u gjeti dhe konfiskoi substanca narkotike

Policia në Prishtinë ka arrestuar tre persona pasi që gjatë kontrollit të veturës dhe banesës sw tyre janë gjetur dhe konfiskuar 660 gramë substancë narkotike e llojit marihuanë, një ...

Konfiskohen regjistrues DVR gjatë kontrolleve të Policisë në Banjskë

Gjatë ditës së sotme me një intensitet të lartë ka vazhduar kontrolli i gjithë zonës së Banjskës.

Operacioni ‘Goditja’ policia konfiskon armë e arreston 6 persona në Prizren

Në zbatimin e planit operativ ‘Goditja 2023’ policia gjatë kontrolleve të mbi 1 mijë makinave e disa lokaleve në Prizren ka konfiskuar 10 armë dhe ka arrestuar 6 persona.

Policia e Kosoves

Policia me statistika për armët që konfiskon bazuar në kontrolle të makinave

Policia e Kosovës përmes një njoftimi ka bërë të ditur disa statistika të konfiskimit të armëve pa leje gjatë kontrolleve në makina.

Policia e Kosoves

Konfiskohen armë e targa të Novi Pazarit në Mitrovicë të Veriut

Një veturë e dyshimtë është hasur në rrugën e njohur si “Tre Rrokaqiejtë” për keqpërdorim të targave.

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, policia konfiskon një pistoletë me gaz e disa fishekë

Një burrë gjatë ditës së djeshme po dyshohet se ka shtënë me armë zjarri ndërsa për këtë çështje policia ka marrë një informacion për ...

Ferizaj, kontrolle në mishtore, konfiskohen afër 1,700 kilogramë mish dhe produkte të tij

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) ka organizuar një aksion kontrolli në të gjitha mishtoret e komunës së Ferizajt.