Postet nga: konfiskim

Konfiskohen telefona e pajisje të telefonave me vlerë mbi 70 mijë euro

Dogana e Kosovës ka konfiskuar sot në Prizren, telefona dhe pajisje të telefonave të dyshuar si kontrabandë, në vlerë mbi 70 mijë euro. Nga ky aksion i sotëm janë ...

Vazhdon aksioni, Policia sekuestron 39 aparate për prodhimin e kriptovalutave në Prishtinë

Policia e Kosovës ka vazhduar me zbatimin e një vendimi që ndalon prodhimin e kriptovalutave në vendin tonë.

Bastiset shtëpia e një 48 vjeçari në Istog, konfiskohen dy armë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në shtëpinë e një 48 vjeçar në Suhogrellë të Istogut ka konfiskuar dy armë, një pushkë automatike AK-47 dhe një pushkë gjuetie.

Konfiskohet dukat në Aeroportin e Prishtinës

Dogana e Kosovës ka njoftuar se në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ka konfiskuar ari e stoli në sasi mbi tre kilogramë.

Policia e Kosovës realizon operacionin “Transporti”, konfiskon gjësende ushqimore

Policia e Kosovës ka njoftuar se në regjionin e Ferizajt ka konsifkuar një sasi të konsiderushme të mallit komercail të cilat nuk kishin dokumentacion përkatës.

Kakavijë, sekuestrohen mbi 44 mijë euro në gomën rezervë të “Hyundai”-it

Policia kufitare e Kakavijës ka sekuestruar 44. 500 euro, shumë kjo e fshehur në gomën rezervë të një automjeti tip ‘Honday’.

Dogana konfiskon mallra të kontrabanduara nga Serbia

Dogana e Kosovës sot ka konfiskuar disa mallra të dyshuara si kontrabandë në Mitrovicën e Veriut.

Gjuan në aheng, i konfiskohet arma AK-47 dhe një karikator me 19 fishekë

Një burrë është arrestuar pasi ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Sibovc të Podujevës, njofton Policia.