Postet nga: koncerti

Gjakovë, anulohet koncerti i paraparë për nder të 28 Nëntorit

Shkolla e muzikës “Prenk Jakova”, në Gjakovë, në shenjë solidarizimi me viktimat dhe të lënduarit nga tërmeti në Shqipëri, njofton se është anuluar koncerti i paraparë ...

BBC raporton për tragjedinë në koncertin në Algjeri ku performoi edhe Dhurata Dora

Pesë persona kanë mbetur të vdekur në një koncert në Algjeri.

Ramë Lahaj performon sot në Sheshin ‘Skënderbeu’

Koncerti ‘Ramë Lahaj & friends” mbahet sot më mbrëmje duke filluar nga ora 20:30 në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

Lahaj: E papranueshme që Prishtina s’ka sallë adekuate për koncerte

Tenori me famë botërore, Ramë Lahaj ka shprehur edhe një herë keqardhjen e tij që kryeqyteti kosovar ende nuk ka arritur të ketë një sallë adekuate për koncerte.

Tenori Ramë Lahaj me koncert në Prishtinë

Tenori kosovar me famë botërore Ramë Lahja do të performojë me 1 gusht 2019, në Prishtinë së bashku me miqtë e tij. Koncerti i Lahajt & Frends do të mbahen në ...

Pak orë deri në koncertin e Filarmonisë së Kosovës

Perla muzikore botërore “Simfonia nr.9” e kompozitorit gjerman Ludvig Van Beethoven do të interpretohet sonte duke filluar nga ora 20:00 në sheshin “Skënderbeu” në kryeqytet.

Filarmonia e Kosovës mban koncert, mysafire edhe ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright

Në vazhdën e aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, sonte në katedralen “Shën Nënë Tereza”, Filarmonia e Kosovës mbajti një ...

Dita e Prishtinës rikthen në skenë grupin ‘Gjurmët’

Me moton "Kur kanga dhe dashnia u kthyen në qytet’, grupi legjendar kosovar “Gjurmët’ do të mbajë nesër mbrëma koncert në Sallën  “1 Tetori”, në Prishtinë.