Postet nga: koncerti

Mbahet koncerti parë i Operës së Kosovës

Opera e Kosovës ka mbajtur mbrëmjen e djeshme koncertin e parë inaugurues, “Opera gala”.

Në kulmin e pandemisë, Komuna e Prizrenit nënshkruan kontratë për mbajtjen e koncertit veror

Në kulmin e pandemisë së Coronavirusit dhe kur ndalohet mbajtja e koncerteve, Komuna e Prizrenit ka nënshkruar një kontratë me “Sfinga” SHPK për organizimin e një koncerti veror ...

“Ramë Lahaj and Friends” nesër në Sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë

Tenori shqiptar me famë botërore, Ramë Lahaj në një konferencë për media ka njoftuar më shumë lidhur me koncertin “Ramë Lahaj and Friends” që do të mbahet nesë...

Mbahet koncerti dedikuar Nexhmije Pagarushës

Një koncert dedikuar ikonës së muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha është mbajtur mbrëmë në Teatrin Kombëtar të Kosovës. 

Ramë Lahaj mban koncert në Prishtinë, themelohet festivali me emrin e tij 

Tenori shqiptar me famë botërore, Ramë Lahaj do të mbajë një koncert në Prishtinë, në muaji gusht. 

Memli Kelmendi sprovon vetën me Korin e Filharmonisë

Nën drejtimin e kompozitorit Memli Kelmendi, Kori i Filharmonisë së Kosovës, ka mbajtur koncertin e radhës në atelienë e Pallati të Rinisë në Prishtinës.

Filharmonia e Kosovës mban të enjten koncertin “Frymë”

Filharmonia e Kosovës do të mbajë të enjten koncertin e saj të radhës, të titulluar “Frymë”.

Filharmonia e Kosovës mban nesër koncert në Shkup

Orkestra Harkore e Filharmonisë së Kosovës do të mbajë nesër, më  6 mars 2021, një koncert në Shkup të Maqedonisë së Veriut.