Postet nga: koncerti

Aktivistja iraniane dënohet me tre vjet burg për pjesëmarrje në koncert

Aktivistja iraniane për të drejtat e njeriut Maryam Karimbeigi është dënuar me tre vjet e shtatë muaj burg për shkak se mori pjesë në një koncert të ...

"Fluturojmë me shpirtin tënd", Tirana e Prishtina bëhen bashkë për një koncert dedikuar Nexhmije Pagarushës

Më 12 maj, Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve “Shota” dhe Ansambli Shtetëror i Këngëve dhe Valleve nga Tirana, do të mbajnë në Prishtinë një ...

VIDEO - Koncert pianistik i studentëve të Fakultetit të Arteve të UP-së

Studentët e Degës së Muzikës, të Fakultetit të Arteve të UP, "Hasan Prishtina”, klasa e profesoreshës Valbona Pula- Petrovci, kanë mbajtur koncertin pianistik me vepra të ...

Nesër në Prishtinë mbahet një koncert për Ukrainën

Me moton “Stand with Ukraine”, të premtën, me 18 mars 2022, Prishtinë do të mbahet koncert humanitar për mbledhjen e fondeve për refugjatët e Ukrainës.

Akademia e Shkencave dhe Arteve organizon koncert

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës do të organizojë sot një koncert me veprat e akademik Zeqirja Ballata.

Koncert i përbashkët i ansambleve popullore në Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe Valleve, "Shota" dhe Ansambli Popullor i Këngëve dhe Valleve nga Shqipëria, organizojnë një koncert të përbashkët pë...

Dy të vdekur në koncertin e grupit Abba

Dy persona kanë vdekur dhe një tjetër është lënduar, pasi një shikues ra nga kati i shtatë në një sallë koncertesh në Suedi në turmën poshtë.

Mbahet koncerti parë i Operës së Kosovës

Opera e Kosovës ka mbajtur mbrëmjen e djeshme koncertin e parë inaugurues, “Opera gala”.