Postet nga: elbenita kajtazi

Elbenita Kajtazi mban koncert në Tiranë

Sopranoja Elbenita Kajtazi do të mbajë të enjten një koncert në Tiranë

Elbenita Kajtazi nderohet me çmim nga Fondacioni operistik i Hamburgut 

Sopranoja kosovare, Elbenita Kajtazi, ka vite që me paraqitjen e saj po shkëlqen në skenat e teatrove operistike në Evropë, sidomos në Gjermani. 

Motra e sopranos Elbenita Kajtazit e demanton ish-konsullin e Kosovës në Hamburg, Gramos Begollin

Motra e sopranos së njohur shqiptare Elbenita Kajtazit, Mërgime Kajtazi ka demantuar ish-konsullin e përgjithshëm në Hamburg Gramos Begollin i cili të mërkurën në emisionin “...

Festivali ‘ReMusica’ mbylli edicionin e 20-të

Me koncertin e mbrëmshëm “The French Touch” nga Theo Fouchenneret dhe Pierre Fouchenneret, është mbyllur edicioni i 20-të i festivalit “ReMusica”.

Sopranoja Elbenita Kajtazi rrëfen se përse u zhgënjye nga profesorët e Fakultetit të Muzikës në Prishtinë

Sopranoja shqiptare Elbenita Kajtazi gjatë muajit qershor arriti ta përfaqësojë Kosovën për herë të parë në skenën botërore të konkursit të operës “BBC ...

Sfidat e sopranos që e dërgoi Kosovën për herë të parë në garën botërore të operës

Sopranoja Elbenita Kajtazi gjatë muajit qershor arriti ta përfaqësojë Kosovën për herë të parë në skenën botërore të konkursit të operës “BBC Cardiff ...

Rrëfimi i sopranos Elbenita Kajtazi - LIVE

Sonte në "Kallxo Përnime" do të transmetohet intervista me sopranon Elbenita Kajtazi.

Elbenita Kajtazi prezanton Kosovën në BBC Cardiff Singer of the World - Video

Sopranoja shqiptare, Elbenita Kajtazi ka përfaqësuar Kosovën në skenën botërore të konkursit të këngës në BBC Cardiff of the World.