Postet nga: Koncert

Pianistja Lule Elezi hap sot sezonin e ri artistike të Filharmonisë së Kosovës

Filharmonia e Kosovës nis sot sezonin e koncerteve 2019-2020 me koncertin pianistik të Lule Elezit, nën drejtimin e dirigjentit gjerman Boian Videnoff.

Ministria e Diasporës organizon koncert për mërgimtarët

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike organizon koncert festiv për mërgimtarët. Ky koncert do të mbahet nesër (1 Gusht) duek filluar nga ora 22 në sheshin “Zahir ...

Filharmonia e Kosovës nesër mban koncert në Sheshin 'Skënderbeu' në Prishtinë

Filharmonia e Kosovës  nesër mban një koncert në Sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtine, me rastin e aktiviteteve që po mbahen për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit ...

Grupi i njohur francez ‘Les Coureurs de rempart’ performon nesër në Prishtinë

Organizuar nga Ambasada e Francës dhe Komuna e Prishtinës nesër në mbrëmje, duke ora 20:00 mbahet koncerti i grupit të njohur nga Franca “Les Coureurs de rempart”.

Tenori Ramë Lahaj mban koncert në Shkup të Maqedonisë së Veriut

Tenori kosovar me famë botërore, Ramë Lahaj do të mbajë një koncert në fillim të prillit 2019 në Operën e Shkupit.

Ganimete Musliu: Mos lejoni që Ceca të hyjë në Kosovë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar për ardhjen e këngëtares nga Serbia, Ceca, në Mitrovicë të Veriut ...

Koncert me artistë të vegjël e të rinj për nder të Ditës së Flamurit

Në kuadër të projektit "Identifikimi i talentëve nga radhët e komuniteteve pakicë", i cili është duke u realizuar tash e dy muaj, me rastin e Festës ...

M - Neja Anonime Kah Xhamia e Msheftë

Kur nisë me u dendsu muzgu i mramjes, dyert mshilen e njerzit shukaten rrânzë koftorrave e radiatorëve. Lagjet e Prishtinës nuk lshojnë ma asnji zâ, përveç ...