Postet nga: dita e evropës

Presidentja Osmani në Ditën e Evropës: Jepni fund katër viteve të mohimit të padrejtë të liberalizimit të vizave për Kosovën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Ditën e Evropës ka bërë thirrje që t’i jepet fund mohimit të padrejtë të lëvizjes së lirë të ...

Kurti në Ditën e Evropës: Të zotohemi për të mbrojtur e përshpejtuar projektin e BE-së duke integruar Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar 9 Majin, Ditën e Evropës duke kërkuar që vendet si Kosova, Ukraina, Moldavia e Gjeorgjia të integrohen sa më parë ...

Kosova shënon Ditën e Evropës

Dita e Evropës, një festim vjetor i paqes dhe bashkimit në Evropë, shënohet në kohën kur Rusia ka hyrë në muajin e tretë të agresionit të saj ...

Prishtina naten

Dita e Evropës, të hënën mbyllen disa rrugë për qarkullim në kryeqytet

Për shkak të aktiviteteve që shënojnë Ditën e Evropës, të hënën në Prishtinë do të mbyllen disa rrugë.

Koncert i Orkestrës Kamertale të Sh. së Muzikës 'Prenk Jakova' - Gjakovë me moton 'Evropa na Bashkon'

Në kuadër të projektin “Europe Connects”, Dialog përmes muzikës | Johannes Flaishmann & Orkestra Kamertale e Shkollës së Muzikës “Prenk Jakova “, Gjakovë, projekt ky i zhvilluar ...

Dita e Evropës, Kosova e vetmja që feston e pushon

Megjithëse nuk është pjesë e Bashkimit Evropian, Kosova në listën e festave zyrtare e feston 9 majin, Ditën e Evropës e për këtë ditë në ...

Ambasadori i BE-së: Kosova e ka të ardhmen në Evropë

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog përmes një video-mesazhi për nder të Ditës së Evropës, ka thënë se kjo ditë u përket ...

Udhëheqësit e BE-së mbërrijnë në Strasburg për Ditën e Evropës

Udhëheqësit evropianë mbërritën në Strasburg të Dielën në Konferencën për të Ardhmen e Evropës, që synon promovimin e punës së institucioneve ...