Postet nga: Koncert

Grupi i njohur francez ‘Les Coureurs de rempart’ performon nesër në Prishtinë

Organizuar nga Ambasada e Francës dhe Komuna e Prishtinës nesër në mbrëmje, duke ora 20:00 mbahet koncerti i grupit të njohur nga Franca “Les Coureurs de rempart”.

Folk grupi amerikan do të përformojë sonte në Prishtinë

Interpretuesit amerikanë të folk muzikës, “Kyle Dillingham & Horseshoe Road”, do të vizitojnë Kosovën në kuadër të një programi të mbështetur nga Ambasada e SHBA-ve në ...

Tenori Ramë Lahaj mban koncert në Shkup të Maqedonisë së Veriut

Tenori kosovar me famë botërore, Ramë Lahaj do të mbajë një koncert në fillim të prillit 2019 në Operën e Shkupit.

Ganimete Musliu: Mos lejoni që Ceca të hyjë në Kosovë

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar për ardhjen e këngëtares nga Serbia, Ceca, në Mitrovicë të Veriut ...

Koncert me artistë të vegjël e të rinj për nder të Ditës së Flamurit

Në kuadër të projektit "Identifikimi i talentëve nga radhët e komuniteteve pakicë", i cili është duke u realizuar tash e dy muaj, me rastin e Festës ...

Dua Lipa me artistë e sportistë shqiptarë nderojnë Skënderbeun në Romë

Dua Lipa, Inva Mula, Elhaida Dani, Ermal Meta, Lorik Cana, Ramë Lahaj, Erza Muqolli, Eno Peçi, Genc Tukiçi dhe Olen Cesari do të bashkohen me një koncert të ...

M - Neja Anonime Kah Xhamia e Msheftë

Kur nisë me u dendsu muzgu i mramjes, dyert mshilen e njerzit shukaten rrânzë koftorrave e radiatorëve. Lagjet e Prishtinës nuk lshojnë ma asnji zâ, përveç ...