Postet nga: Komuna e Pejës

Jep dorëheqje nënkryetari i Komunës së Pejës

Shkumbin Gashi nga sot nuk është më nënkryetar i Komunës së Pejës.

Në Parkun Kombëtar 'Bjeshkët e Nemuna' ndërtohet hoteli gjigand pa leje - DOKUMENT

Prokuroria e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj Mahir Shalës, nga kompania ndërtuese ‘INTERN INVESTMENT GROUP’, me seli në Pejë, pasi e njëjta ka ndërtuar objekt ...

Gjykata ua njeh shpërblimin jubilar 70 pensionistëve pejanë, Komuna detyrohet t'u paguajë mbi 160 mijë euro

Gjykata e Pejës në një nga vendimet e saj të fundit ka vendosur që 70 pensionistëve pejanë, Komuna e Pejës t'u paguajë shpërblimin jubilar.

AAK: Mosdekorimi i Pejës - veprim skandaloz dhe fyerje për qytetarët

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë ka reaguar ndaj vendimit të Komunës për të mos e dekoruar qytetin në prag të ...

Pejë: Arrestim për falsifikim të librezave të veturave dhe dokumenteve

Policia e Kosovës njofton se dje rreth orës 01:45, në rrugën "Agim Qelaj" në Pejë, janë arrestuar tre burra të dyshuar pasi që të njëjtit dyshohet se ...

Të ardhurit nga Shqipëria, Komuna e Pejës ua ndalon pushimin mjekësor punëtorëve shëndetësorë

Për shkak të fluksit të madh të të ardhurve nga tërmeti tragjik, Komuna e Pejës ka marr vendim qe mos t’iu lejohet pushimi mjekësor, punë...

Pejanët i hapën dyert për 60 personat e ardhur nga Shqipëria

Mëngjesin e sotëm, 60 persona kanë ardhur nga Shqipëria në Pejë për strehim pas tërmetit i cili ka goditur Republikën e Shqipërisë.