Postet nga: Komuna e Pejës

63 kosovarë kthehen nga Gjermania, Sllovenia e Kroacia, vendosen në karantinë

Gjatë ditës së sotme në pikën kufitare në Kullë kanë hyrë 63 shtetas të Kosovës që kanë ardhur nga Gjermania, Sllovenia dhe Kroacia.

Pejë, shoqërohet në polici pasi u kap duke punuar në lokalin e tij

Një person nga Komuna e Pejës është shoqëruar në polici pasi që i njëjti nuk ka respektuar vendimin e qeverisë për ndalimin e shërbimeve në ...

18 kosovarë dërgohen në karantinë në Qendrën e Studentëve

Gjatë ditës së sotme në pikën kufitare në Kullë kanë hyrë 18 shtetas të Kosovës që kanë ardhur nga Mali i Zi.

Qytetarët pa maska dhe dorëza nuk do të lejohen në Komunën e Pejës

Komuna e Pejës ka njoftuar se nga nesër të gjithë qytetarët janë të obliguar të jenë të pajisur me pajisje mbrojtëse, maskë dhe doreza përndryshe ...

Pejë, personat pozitiv me COVID-19 kanë qenë në vetizolim

Drejtoria e Shëndetësisë në Komunën e Pejës ka dhënë detaje pas rasteve pozitive të cilat u konfirmuan sonte nga IKShPK.

Rastet e konfirmuara sot me coronavirus janë në Pejë dhe një nga Qendra e Studentëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar gjatë ditës së sotme se numri i të prekurve me coronavirus është rritur në 132.

Komuna e Pejës ndan 100 mijë euro për familjet në gjendje të rëndë ekonomike

Komuna e Pejës ka ndarë 100 mijë euro për t’u dalë në ndihmë familjeve në gjendje të rëndë ekonomike në këto ditë të ballafaqimit me pandeminë ...

Mes rrezikut nga coronavirusi, qytetarët e Pejës mblidhen në Grykën e Rugovës

Pavarësisht situatës së krijuar nga coronavirusi, Komuna e Pejës ka njoftuar se në Gryken e Rugovës janë mbledhur mijëra qytetarë.