Postet nga: kombëtarja e kosovës

Kombëtarja e Kosovës sot nisë rrugëtimin në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Kosovës A, sot do ta nisë rrugëtimin në Ligën C, grupin 3, në Ligën e Kombeve.

Kosova me probleme të mëdha për ndeshjet ndaj Moldavisë dhe Greqisë

Kombëtarja e Kosovës në futboll më 3 shtator do ta nisë rrugëtimin në Ligën C, grupi 3, në Ligën e Kombeve.

Challandes e vazhdon rrugëtimin me Kombëtaren e Kosovës

Trajneri zvicerian Bernard Challandes, ka rinovuar kontratën me Kombëtaren e Kosovës deri në vitin 2022.

Vashat e Kosovës do të marrin pjesë në garat zyrtare të FIBA-s

Federata e Basketbollit e Kosovës, ka njoftuar se ka marrë vendim që Kombëtarja e Kosovës në basketboll në kategorinë e vajzave do të marrë pjesë në garat ...

Shorti i Ligës së Kombëve, Kosova finalen e luan në udhëtim nëse fiton ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut

Në Nijon të Zvicrës është mbajtur shorti për 4 kombëtaret që do të kualifikohen në EURO 2020.  20 kombëtaret e mbetura, biletën do ta kërkojnë përmes ...

Kapiteni Rrahmani flet para ndeshjes me Anglinë

Kapiteni i Kosovës Amir Rrahmani ka folur në konferencë për media para ndeshjes ndaj Anglisë, e cila luhet prej orës 18:00, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ranglista e re e FIFA-s, Kosova ngritet për pesë pozita

Institucioni më i lartë i futbollit në botë, FIFA, ka publikuar ranglistën e re për kombëtare.

Vetëvendosje nuk i thotë “Stadiumi i Kombëtares”

Në mbrëmjen e sotme në #DebatPernime u diskutua për arsim, kulturë e sport.