Postet nga: Analizë - Futbolli

Liga e Europës, trajneri dhe kapiteni i Dritës optimistë para ndeshjes me Sileksin

Skuadra e Dritës të enjten do të luajë me skuadrën e Sileksit nga Maqedonia e Veriut, në kuadër të rrethit të dytë kualifikues në Ligën e ...

Kosova me shumë mungesa kërkon fitore ndaj Greqisë

Stadiumi “Fadil Vokrri”, do të jetë nikoqir i ndeshjes Kosovë – Greqi, që luhet sot nga ora 20:45, në kuadër të Ligës C, në Grupin 3, në Ligën e Kombeve.

Sermaxhaj e Shotani tregojnë cilat janë ndeshjet 'e nxehta' të xhiros së ardhshme të Superligës

Xhiroja e 26-të në Superligën e Kosovës në futboll do të luhet të mërkurën dhe të enjten.

Sezoni i Ballkanit

Superliga e Kosovës në futboll, pas 17 xhirove për sezonin 2019/20, e mbylli sezonin vjeshtor më 2 dhjetor.

Analistët Sermaxhaj, Sejdiu e Shosholli flasin për gjasat e Kosovës ndaj Çekisë

Kombëtarja e Kosovës të enjten në Plezen të Çekisë do ta ketë ndeshjen më vendimtare deri më tani në fazën e kualifikimeve për “Euro 2020”.

Analistët tregojnë pse humbi Feronikeli

Feronikeli të martën mbrëma e pati mundësinë e artë që ta shkruajë historinë për futbollin kosovar, por edhe historinë si klub, që të kalojnë në rundin ...

Sermaxhaj e Llumnica thonë se Mirel Josa është fajtor për dështimin e Prishtinës

Rrugën për në kualifikimet në Europa League skuadra e Prishtinës e siguroi me fat. Kjo pasi që u eliminuan në çerekfinale të Kupës së Kosovës ...

Shosholli, Sejdiu e Sermaxhaj unanimë: Kosova me mundësi të mirë që ta mposhtë Malin e Zi

Kosova nesër do ta luajë ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për ‘Euro 2020’ ndaj kombëtares së Malit të Zi, prej orës 20:45, në Podgoricë.