Postet nga: euro 2020

'Skysport': S'mund të jenë 119 kombëtare më të mira se Kosova

Pas ndeshjes mes Anglisë dhe Kosovës në stadiumin St. Mary në Southampton, Kaveh Solhekol dhe Rob Dorsett të 'Skysport' kanë analizuar pikat e forta dhe të dobëta në ...

Shqipëria mposhti Islandën

Ka përfunduar ndeshja mes Shqipërisë dhe Islandës me rezultat përfundimtar 4:2.

Meta - tifozëve "Kuq e Zi": Le të mësojmë nga tifozët e Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në ndeshjen e fundit të Kosovës kundër Çekisë, ishte i pranishëm në stadiumin "Fadil Vokrri", në përkrahje të kombëtares ...

Franca 'harron' ta lëshojë himnin e Shqipërisë

'The Guardian': Kosova, një nga 10 kombëtaret që duhet të jenë në fokus në kualifikimet për Euro 2020

Gazeta e njohur britanike “The Guardian” ka radhitur kombëtaren e Kosovës në futboll si një nga ekipet që duhet të jenë në fokus në ndeshjet e ardhshme kualifikuese ...

Challendes publikon listën e lojtarëve për ndeshjet ndaj Çekisë dhe Anglisë

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challendes, e ka bërë publike listën e lojtarëve që do t’i ketë në dispozicion për ...

Florent Muslija bëhet me pasaportë të Kosovës, i gatshëm për ndeshjet e radhës

Anëtari më i ri i Kombëtares së Kosovës, Florent Muslija tashmë ka kryer të gjitha procedurat e nevojshme në Ambasadën e Kosovës në Gjermani dhe ...

UEFA pranon rekord kërkesash për bileta për Euro 2020

Federata Europiane e Futbollit (UEFA) tha se ka pranuar 19.3 milionë kërkesa për bileta për ndeshjet e turneut Euro 2020.