Postet nga: euro 2020

Çeferin optimist se kampionati europian do të mbahet në vitin 2021

Kampionati europian “Euro 2020”, i paraparë të mbahej këtë verë në 12 qytete nikoqire është shtyrë për vitin 2021, për shkak krizës së krijuar nga coronavirusi.

Euro 2020 do të luhet në vitin 2021, shkaku i coronavirusit

Edhe zyrtarisht kampionati europian “Euro 2020”, është shtyrë për një vit, do të luhet në vitin 2021.

Euro 2020 mund të shtyhet për vitin 2021, shkaku i coronavirusit

Futbollin europianë e ka kapluar kriza pas përhapjes së coronavirusit më të madhe.

Sot hidhet shorti për Euro 2020, Kosova mëson kundërshtarët në rast kualifikimi

Sot tërhiqet shorti për fazën e grupeve të Kampionatit Evropian, që në vitin 2020 do të organizohet në 12 shtete.

Sa të fortë janë kundërshtarët e Kosovës në Ligën e Kombeve?

Kombëtarja e Kosovës trenin e fundit për kualifikim në Euro 2020 e pret në Ligën e Kombeve.

Shorti i Ligës së Kombëve, Kosova finalen e luan në udhëtim nëse fiton ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut

Në Nijon të Zvicrës është mbajtur shorti për 4 kombëtaret që do të kualifikohen në EURO 2020.  20 kombëtaret e mbetura, biletën do ta kërkojnë përmes ...

Gjermania e mposht me lehtësi Irlandën e Veriut, shkëlqen Gnarby (VIDEO)

Gjermania ka shënuar fitore të lehtë ndaj Irlandës së Veriut, me rezultat 6-1, ndeshja e fundit për eliminatoret e “Euro 2020”.

Uellsi e mposht Hungarinë dhe kualifikohet në ‘Euro 2020’ (VIDEO)

Uellsi ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Hungarisë me rezultat 2-0, ndeshja e fundit e eliminatoreve për “Euro 2020”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!