Postet nga: Amir Rrahmani

Lojtarët e kombëtares së Kosovës vizitojnë fëmijët që po trajtohen në QKUK

Futbollistët e kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, Vedat Muriqi, Amir Rrahmani dhe Milot Rashica, një pjesë të ditës së tyre sot e kaluan në Qendrën ...

Amir Rrahmani zgjidhet lojtari i muajit tek Napoli

Fubollisti kosovar, Amir Rrahmani, është zgjedhur lojtar i muajit shkurt tek skuadra italiane e Serie A, Napoli.

Super paraqitje e futbollistëve shqiptarë në Evropë

Futbollistët shqiptarë që luajnë në ligat më të forta të Evropës kanë vazhduar me paraqitjet e tyre të radhës.

Fundjava e futbollistëve shqiptarë - shënon Rashani, Zeneli kthehet pas 7 muajve

Futbollistët shqiptar që angazhohen nëpër ligat më të forta të Evropës vazhduan edhe këtë vikend më paraqitje të mira.

Dy futbollistë të kombëtares së Kosovës në formacionin e muajit në Itali

Dy futbollistë të kombëtares së Kosovës, kapiteni Amir Rrahmani dhe mbrojtësi Mërgim Vojvoda, janë zgjedhur në formacionin e muajit janar në Itali.

Dy futbollistë shqipëtar në formacionin e javës në Ligën italiane të futbollit

Amir Rrahmani dhe Nedim Bajrami janë bërë pjesë në formacionin e javës së 23-të në Ligën Italiane të Futbollit.

Fundjava në Futbollin Evropian, katër gola dhe dy asistime nga futbollistët shqiptar

Këta fundjavë futbollistët e Kombëtares së Kosovës dhe Shqipërisë që luajnë për ekipe të ndryshme evropiane kanë bërë paraqitje të jashtëzakonshme.

Pasi fitoi çmimin si futbollisti më i mirë, Napoli vjen më një shkrim për Rrahmanin

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani është shpallur futbollisti më i mirë i vitit nga Federata e Futbollit të Kosovës.