Postet nga: Kombetarja e Kosoves ne Futboll

Në 11shten më të mirë në Gjermani, por Paqarada ende nuk po ftohet nga Kosova

Leart Paqarada po kalon në një super formë të mirë këtë sezon në kuadër të ligës së dytë të Gjermanisë në futboll.

Sot nis shitja e biletave për ndeshjen kundër Burkina Faso

Të gjithë tifozët të cilat janë të interesuar për të parë Kosovën nga afër kanë mundësi që sot gjatë ditës të pajisen me biletë ...

Këta janë 23 futbollistët që Giresse i fton për debutimin e tij tek Kosova

Trajneri i Kosovës, Alain Giresse ka bërë publike listën e të ftuarve për dy ndeshjet në kuadër të ndeshjeve miqësore për muajin mars.

Trajneri i Zvicrës flet për ndeshjen kundër Kosovës

Kombëtarja e Kosovës do të përballet me Zvicrën në kuadër të ndeshjeve miqësore të muajit mars. Sot gjatë ditës Kombëtarja e Zvicrë...

Celina nuk i bashkohet Kosovës, Sahiti ftohet për herë të parë për ndeshjet e muajit mars

Kombëtarja e Kosovës pritet që në këtë muaj të zhvillojë dy ndeshje miqësore. Fillimisht Kosova do të përballet më 24 mars kundër Burkina Fasos në ...

Zvicra publikon listën për ndeshjen kundër Kosovës

Futbollistët shqiptar, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri pritet që të përballen me Kombëtaren e Kosovës.

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Zvicër – Kosovë

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se sot gjatë ditës kanë filluar të dalin në shitje biletat për ndeshjen miqësore, Zvicër-Kosovë që pritet të ...

Kosova zhvillon dy ndeshje në mars, ‘Dardanët’ duan rikthimin e gjallërisë në stadium

Tifo grupi i Kombëtares së Kosovës, Dardanët kanë premtuar përkrahje për dy ndeshjet miqësore që Kosova pritet t’i zhvillojë gjatë këtij muaji.