Postet nga: Klinë

Klinë, rrahje mes dy grave në një klub nate

Në klubin e natës, i cili gjendet në fshatin Gremnik të komunës së Klinës, dy gra janë rrahur ndërmjet vete.

Klinë, gjendet një kafkë njeriu në rrugë

Në fshatin Volljakë të Klinës një person gjersa ishte duke pastruar rrugën për në ujëvarë ka gjetur një kafkë.

Aksidenti në Klinë, vdes motoçiklisti i ri

Një aksident trafiku te udhëkryqi i Klinës në mes të një veture dhe një motoçiklete ka lënë të vdekur një djalë. 

Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë, dyshohet për një të vdekur

Një person dyshohet se ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku në magjistralen Prishtinë-Pejë, saktësisht afër udhëkryqit të Klinës.

Apeli e kthen në rigjykim dënimin e Sokol Bashotës

Gjykata e Apelit e ka kthyer në rigjykim dhe rivendosje një aktgjykim të Gjykatës së Pejës me të cilin ish-kryetari i komunës së Klinës, Sokol Bashota, ...

Digjet shtëpia, lëndohen katër persona në Klinë

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e djegies së një shtëpie.

Klinë, arrestohet i dyshuari për dhunë ndaj bashkëshortes

Në Klinë është arrestuar një i dyshuar për dhunë familjare dhe kanosje.

Aktakuzë ndaj kryetarit të Klinës për punësimin e vajzës

Prokuroria e Pejës ka ngritur aktakuzë për konflikt interesi ndaj Zenun Elezajt, kryetarit të komunës së Klinës.