Postet nga: fadil gashi

Lajmërohet djali që dyshohej se rrëmbeu një vajzë në Pejë

Një rast i rrëmbimit ishte hapur mbrëmë në stacionin policor të Pejës.

Historia e gjykimit të të fuqishmëve të Klinës që përfundoi me dënime minimale

Me dënim minimal përfundoi aktakuza 72-faqëshe e prokurores së EULEX-it, Valeria Bolici.

Bashota mund të dënohet deri në 5 vite burg nesër

Kryetari i PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, nesër do ta mësojë verdiktin e Gjykatës së Pejës, e cila do të vendosë nëse ish-kryetari i Komunë...

Prokurorja: Bashota kishte pasuri milionëshe kur e fitoi edhe banesën nga Komuna e Klinës

Sokol Bashota, Esat Raci, Fadil Gashi dhe Enver Berisha vendosen të mos deklarohen para gjykatës dhe të mbrohen në heshtje.

Kryetari i PDK-së në Klinë para gjykatës për keqpërdorim detyre

Disa javë pasi u zgjodh me unanimitet kryetar i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota, sot pritet të ulet sërish në bankën e të akuzuarve.

Punesimi i radhës: Asamblisti i AAK-së këshilltar i kryeshefit në kompaninë publike

Asamblisti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Fadil Gashi është emëruar si këshilltar i kryeshefit të kompanisë publike “...

Në gjykimin e Sokol Bashotës dëshmitarja ndryshon dëshminë

Në gjykimin e ish-kryetarit të Komunës së Klinës, Sokol Bashota dhe të Enver Berishës, Fadil Gashit dhe Esat Racit, të akuzuar për keqpërdorim të detyrë...

Shtrohet Rruga, Zhduken Varret

Shtrohet Rruga, Zhduken Varret

Fadil Gashi është befasuar dhe tronditur natën e Kurban Bajramit kur ka parë se varri i motrës dhe ai i gruas së axhës nuk ekzistonin më.