Postet nga: fadil gashi

Vetaksident në Pejë, vetura bie në lumë tek ura e Drinit të Bardhë

Një veturë ka rënë në lumë tek Ura e Drinit të Bardhë në fshatin Dubovë të Pejës.

Dy të lënduar rëndë nga aksidenti mes trenit dhe furgonit në Klinë

Dy persona janë lënduar rëndë si pasojë e një aksidenti në fshatin Krushevë e madhe të Klinës.

5 deputetët që nuk e thanë asnjë fjalë në 2023

Pesë deputetë të Kuvendit të Kosovës, pa numëruar ata të Listës Serbe, nuk kanë folur asnjëherë në seancat plenare gjatë gjithë vitit 2023.

Një person bie në greminë të Bjeshkëve në Istog, dërgohet në spital të Pejës

Një person nga fshati Vrellë është dërguar për trajtim në spitalin rajonal të Pejës pasi kishte rënë në një greminë në bjeshkë të fshatit Studenicë të ...

Goditet me veturë një polic në fshatin Ozdrim të Pejës

Një zyrtar policor është goditur me veturë pasditën e sotme në fshatin Ozdrim të Pejës.

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-ushtari i UÇK-së pretendon se kishte marrë urdhra për të vrarë persona të ndryshëm

Gjatë dëshmisë së tij në gjyqin e Thaçit dhe të tjerëve në Gjykatën Speciale, dëshmitari Shefqet Kabashi ka pretenduar se gjatë luftës në Kosovë, ...

Aksident në Drenoc të Klinës, pesë persona të lënduar

Pesë persona kanë marrë lëndime trupore pas përfshirjes së dy automjeteve në një aksident trafiku në fshatin Drenoc të Klinës.

Aksident në magjistralen Prishtinë-Pejë, lëndohen 9 persona

9 persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur mes 3 veturave dhe një kombajne në orët e pasdites në magjistralen Prishtinë-Pejë.