Postet nga: KFOR

Kurti: Nëse KFOR-i nuk i heq barrikadat, ne duhet ta bëjmë këtë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë për televizionin boshnjak “O Kanal” ka folur rreth gjendjes në veri të Kosovës. Ai ka deklaruar se nëse ...

Përfundon takimi, qeveria jep detaje për takimin me KFOR-in dhe EULEX-in

Kryeministri Kurti ka pritur në takimin Komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral Major Angelo Michele Ristuccia dhe Shefin e EULEX-it, Lars Gunnar Wigemark për të diskutuar për situatë...

KFOR-i e konfirmon se po heton incidentin e të shtënave me armë zjarri në afërsi të patrullës së tyre

Të shtënat me armë zjarri të dielën në mbrëmje në Zubin Potok, afër një patrolle të KFOR-it janë bërë subjekt i hetimit nga KFOR, kanë ...

Situata e barrikadave në veri, kryeministri Kurti në takim me komandantin e KFOR-it

Kryeministri Albin Kurti është duke mbajtur takim me komandantin e KFOR-it në Kosovë, Gjeneral major Angelo Michele Ristuccia, në kryeministri.

Reagon Sveçla pas të shtënave në afërsi të patrullës së KFOR-it në Zubin Potok

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas rastit të fundit që ndodhi në Zubin Potok, ku në afërsi të patrullës së KFOR-it ka ...

Rakiq: Situata në Zubin Potok është absolutisht e qetë

Lideri i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka reaguar në lidhje me raportimet për të shtëna me armë zjarri në afërsi të një patrulle të KFOR-it afë...

KFOR: Kemi dëgjuar dhe parë të shtëna në rrethinën e Zubin Potokut

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka reaguar pas raportimeve se ka pasur të shtëna në drejtim të tyre afër Zubin Potokut.

Kurti: Pas Krishtlindjeve do të kemi një takim me komandantin e KFOR-it për çështjen e barrikadave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se pas festës së Krishtlindjeve do të takohet me komandantin e KFOR-it, gjeneral major Angelo Michele Ristuccia për tu sqaruar ...