Postet nga: KFOR

Aksident në rrugën Prishtinë-Pejë, kamioni i KFOR-it godet dy vetura të parkuara

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth mesditës në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë, në segmentin në Vragoli të Fushë-Kosovës.

Vdes një ushtar në Prishtinë, KFOR-i jep detaje

Një pjesëtar ushtarak i KFOR-it ka vdekur të premten në Prishtinë.

KFOR organizoi “Vrapo babadimër, kontribuo për familjet në nevojë”

Organizimi bamirës “Vrapo Babadimër, kontribuo për familjet në nevojë” është mbajtur për herë të 6-të. Ngjarja ka nisur fillimisht nga OJQ-ja ‘Projekti 5 Cent’ dhe është koordinuar ...

FSK eliminon një bombë 907-kilogramëshe në Merdarë

Forca e Sigurisë së Kosovës ka eliminuar një bombë 907-kilogramëshe nga tuneli i hekurudhës në Merdarë.

Kurti shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-komandantit të KFOR-it

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nëpërmjet një telegrami ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-komandantit të Misionit të forcave paqeruajtëse të NATO-s ...

Flamuri i KFOR-it në gjysmë shtizë në nderim të ish gjeneralit, Klaus Reinhardt

Misioni paqeruajtës i KFOR-it në Kosovë ka ulur në gjysmë shtizë flamurin si shenjë nderimi për jetën e Gjeneralit Klaus Reinhardt, i cili shërbeu në Kosovë ...

18 policë kufitar trajnohen nga KFOR-i amerikan në 'Shkathtësitë Malore'

Policia e Kosovës ka njoftuar se në bashkëpunim me KFOR-in amerikan kanë organizuar trajnimin një javorë “Shkathtësitë Malore”.

Vdes ish-komandanti i KFOR-it në Kosovë, Klaus Reinhardt

Asociacioni i Forcave të Armatosura në Gjermani po mban zi për gjeneralin Klaus Reinhardt, ish-komandanti i forcës paqeruajtëse KFOR në Kosovë vdiq më 30 nëntor në moshë...