Postet nga: KFOR

PAMJE - KFOR nis përgatitjet për largimin e barrikadave të mbetura në veri

Po bëhen përgatitjet për heqjen e barrikadës që ndodhet në urën afër Dudi i Kërshit. Operacionin po e kryen KFOR-i, i cili pak ...

KFOR-i në veri për të rikthyer lëvizjen e lirë

Misioni i KFOR-it ka njoftuar se janë duke kryer operacione në veri të Kosovës për të hequr automjete të bllokuara në rrugën.

Kurti kërkon më tepër forca të KFOR-it në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar shtim të forcave të KFOR-it në Kosovë. Kurti në një intervistë për “Die Welt”-in gjerman ka thënë se ...

Kurti dhe Ristuccia flasin për largimin e barrikadave e lirinë e lëvizjes

Kryeministri Kurti priti në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Angelo Michele Ristuccia.

KFOR-i mirëpret vendimin për largimin e barrikadave

KFOR-i ka mirëpritur vendimin për të larguar barrikadat nga veriu i Kosovës.

Veriu ende i barrikaduar

Qe 19 ditë ka filluar vendosja e barrikadave në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës. Tashmë një nga kërkesat e serbëve për largimin e barrikadave ...

Von Cramon pas vendimit për Pantiq: Kjo duhet të çojë në heqjen e menjëhershme të barrikadave

Raportuesja për Kosovën për Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka reaguar pas vendimit për Dejan Pantiqi, ish-zyrtari policor i cili ishte arrestuar nga Policia e Kosovë...

Kurti: Koha që i kemi dhënë KFOR-it për të vepruar për barrikadat po shteron

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur në lidhje me vendosjen e barrikadave në veri të vendit, veprime të cilat ai i ka quajtur të papranueshme dhe të paligjshme ...