Postet nga: Gabriel Escobar

Escobar: Do të ketë sanksione të reja në Ballkanin Perëndimor

Zv/Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar dënoi dhunën e fundjavës së kaluar në Partinë Demokratike të Shqipërisë ...

Rama: “Ballkani i Hapur” mbështetet fuqimisht nga administrata Biden

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pritur sot në Tiranë zëvendësndihmëssekretarin e Shtetit, njëkohësisht të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara ...

Escobar mbyll takimin me Bashën: E pres kryedemokratin në Uashington

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar ka përfunduar takimin me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në ...

Escobar: Maqedonia e Veriut e ka vendin në BE

ZëvendësndihmësSekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, tha të hënën në Shkup se SHBA-ja mbështes fuqishëm integrimin e ...

Kurti bisedë telefonike më Escobar, thotë se diskutuan për paqen në rajon

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendësndihmës-sekretarin Amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar.

Escobar: "Ballkani i Hapur" nuk do të funksionojë pa përfshirjen e gjashtë shteteve

Nëse në iniciativën "Ballkani i Hapur" (Open Ballkan) nuk përfshihen që të gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, atëherë ajo nuk do të funksionojë, deklaroi i ...

Kryeministri Kurti bisedë telefonike me Eskobarin, temë diskutimi njohja reciproke dhe dialogu me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me Gabriel Escobar, Zëvendësndihmës-Sekretari Amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh ...

Escobar: SHBA-ja qëndron pranë atyre që mbështesin një Mal të Zi sovran

Zëvendësndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh i dërguari për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, gjatë vizitës në ...