Postet nga: kek-u

Tre deposit të KEK-ut para gjykatës, akuzohen për vjedhjen e ngjitësit

Ejup Grajçevci, Fahri Fejzullahu dhe Vehbi Dragusha, të cilët po akuzohen nga Prokuroria për vjedhjen e 245 kilogramëve ngjitës të thëngjillit në KEK kanë dalë ...

KDI: KEK shpenzoi 11 milionë euro me kontrata të mbyllura - pa hulumtim tregu

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka prezantuar sot një raport nga monitorimi i kontratave për riparime kapitale në Korporatën Energjetike të Kosovës (KEK).

Dy të akuzuarve u parashkruhet lënda në gjykimin për tenderin 6 milionësh të KEK-ut

Gjykata e Prishtinës sot ka shpallur aktgjykimin ndaj Sami Lushtakut dhe gjashtë të akuzuarve të tjerë në rastin e njohur si “tenderi 6 milionësh i KEK-ut”.

Drenica e demolon KEK-un (Foto)

Drenica e ka mposhtur me rezultat të thellë 5-1, KEK-un, në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, në kuadër të xhiros së 24-të në Superligën e Kosovës.

Drejtori e ish-drejtori i KEK-ut dëshmitarë në gjykimin e Enver Hoxhës për 'maicat'

Në gjykimin ndaj Enver Hoxhës, i akuzuar se i ka shkaktuar dëm KEK-ut në vlerë prej 57 mijë eurove, Prokuroria po pretendon se ka prova të mjaftueshme me të ...

Drenicën e pret punë e lehtë ndaj KEK-ut (Foto)

Drenica në kuadër të xhiros së 17-të në Ipko Superligën e Kosovës, pritet të ketë punë të lehtë ndaj KEK-ut.

Liria shënon fitore të lehtë kundër KEK-ut (Foto)

Liria ka shënuar një fitore të lehtë ndaj KEK-ut të pa shpresë, me rezultat prej 3-0.

KEK-u në kërkim të fitores së parë ndaj Lirisë (Foto)

KEK-u do ta pres Lirinë, në kuadër të xhiros së 16-të, në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq,  në kuadër të Ipko Superligës me fillim prej orës 13:30.