Postet nga: alkool

Mashtrimi me alkool dezinfektues, kompania futet në listën e zezë nga OSHP

Organi Shqyrtues i Prokurimit të premten ka marrë vendim që të diskualifikoj nga pjesëmarrja në prokurim publik kompaninë ‘Cleantech Group SH.P.K, pas kërkesës së bë...

I dyshuari nën ndikimin e alkoolit ushtron dhunë psikike ndaj babait

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjakovë, pasi  kishte ushtruar dhunë psikike ndaj babait të tij .

Të dehur, rrihen ndërmjet vete dy burra dhe një grua

Në Llapnasellë dje janë arrestuar tre të dyshuar pasi, të tre, nën ndikimin e alkoolit janë rrahur mes vete.

Policia shqipton 182 gjoba për shoferët e dehur vetëm gjatë marsit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 182 gjoba për vozitësit e automjeteve në gjendje të dehur.

Zyra e Ardian Gjinit shpenzon para publike në verëra dhe raki

Zyra e Kryetarit të Komunës së Gjakovës ka shpenzuar 281 euro për alkool në 9 dreka të cilat i ka analizuar KALLXO.com.

I dyshuari kanos kryetarin e Komunës së Kllokotit nën ndikimin e alkoolit

Kryetari i Komunës së Kllokotit, Bozhidar Dejanoviq është kanosur verbalisht para dy ditëve nga dy persona.

OBSH: Konsumimi i alkoolit vret tre milionë njerëz në vit

Përdorimi i dëmshëm i alkoolit ka vrarë mbi tre milionë persona më 2016, duke bërë që një në 20 vdekje në botë t’i atribuohet pirjes së alkoolit, ...

Mitrovicë, Komuna aksion ndaj lokaleve që u shesin alkool të miturve

Drejtoria e Inspeksionit e Komunës së Mitrovicës ka njoftuar se do të merren masat e nevojshme lidhur me përdorimin e pijeve alkoolike dhe duhanit nga të rinjtë ...