Postet nga: kazinot

Identifikohen edhe katër persona si pronarë të kazinove në Karaçevë, ndalohen për 48 orë

Gjatë ditës së sotme janë arrestuar pesë persona në lidhje me rastin e aksioneve për lojëra fati e kontrabandë në Karaçevës.

Rrëfimi i prokurores, ku shkuan paratë e Karaçevës

 

Paralajmërimi i prokurores: Do të konfiskohen shtëpitë e bosëve të Karaçevës

Prokurorja e rastit të ‘Karaçeva’ nga departamenti i krimeve të rënda në Prokurorinë e Gjilanit, Rozelida Manastiri ka paralajmëruar se do të konfiskohen të gjithë pasuritë e ...

Prokurorja Manastiri: Kemi arrestuar 97% të të dyshuarve në Karaçevë

Katër javë pas aksionit të madh të shkatërrimit të aktivitetit ilegal në fshatin Karaçevë të Kamenicës, emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ ka zhvilluar një intervistë me ...

Kamerat e fshehura të KALLXO.com zbulojnë bosët e kazinove të Gjakovës

Bashkëpunimi me një lojtarë bastes ka rezultuar me sukses për ekipin e KALLXO.com që po hulumtonte skemat e basteve në Gjakovë.

Vazhdon 'lufta' për mbylljen e lojërave të fatit, arrestohet një person

Disa lokale janë kontrolluar gjatë ditës së djeshme në Klinë nën dyshimin për veprimtari të kundërligjshme.

Haradinaj: Do të interesohemi për ata që kanë punuar në lojëra të fatit

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar të martën pas miratimit të projektligjit që ndalon lojërat e fatit  do të interesohen për djemtë dhe vajzat që kanë punuar në...

Policia tërhiqet nga veriu i Mitrovicës, dështon aksioni i bastisjes së kazinove

Policia e Kosovës ka konfiskuar sot rreth orës 16:00 aparate të lojërave të fatit nga kazino ‘Brazil’ në veri të Mitrovicës.