Postet nga: karantina

Kalon ilegalisht kufirin, dërgohet në karantinë

Një person është arrestuar dje për shkak të kalimit ilegal të kufirit.

Ministria e Jashtme dhe e Shëndetësisë: Nuk kemi pasur dokument shëndetësor për të riun nga Gjilani

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) dhe Ministria e Shëndetësisë (MSh) kanë dalë një komunikatë të përbashkët për rastin e të ...

Peja- foto:kallxo.com

Peja del nga karantina (Dokument)

Ministria e Shëndetësisë e ka shfuqizuar vendimin perms të cilit territorin e komunës së Pejës e kishte shpallur zonë karantinë.

Flet babai i 26 vjeçarit që humbi jetën dje, fajëson Kurtin, Vitinë e Sveçlën

Naim Musliu, babai i 26-vjecarit që vdiq dje në rrethana tragjike gjatë kohës sa po qëndronte në karantinë në Qendër të Studentëve, ka deklaruar se djali ...

Arben Vitia: Jam duke e menduar dorëheqjen

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në konferencën e sotme për media ku foli për rastin e djeshëm të vdekjes së 26 vjeçarit ...

Arben Vitia deklarohet për vdekjen në karantinën në Qendrën e Studentëve

Ministri në detyrë i Shëndtësisë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur në lidhje me rastin e së dilës, ku një 26 vjeç...

Komuna e Malishevës hiqet nga karantina, vazhdojnë masat e tjera

Gjatë ditës së sotme Qeveria në detyrë e Kosovës ka vendosur për shfuqizimin e masës së karantinës për territorin e komunës së Malishevë...

Versioni i Xhelal Sveçlës rreth dramës me Behgjet Pacollin

Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla e ka kritikuar liderin e AKR-së, Behgjet Pacollin i cili dje gjatë aterimit në Kosovë deklaroi ...