Postet nga: karantina

Pritet të shkurtohen ditët e karantinimit dhe izolimit në Kosovë nga 14 në 10 ditë

Task-forca e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe Ministria e Shëndetësisë kanë rekomanduar që të gjithë personat që kanë pasur kontakt me personat pozitivë me ...

Ministri në shkuarje i Gjermanisë bën thirrje për izolim të të pavaksinuarve

Ministri në largim i Shëndetësisë në Gjermani, Jens Spahn, ka theksuar nevojën për kufizime ndaj personave të pavaksinuar kundër koronavirusit.

Letër nga Dargavs: Jeta, vdekja dhe karantina në varrezën antike të Kaukazit

I njohur si ‘qyteti i të vdekurve’, vendvarreza (nekropolisi) në Dargavs ka mbijetuar për gjenerata të tëra. Mirëpo siç na bën me dije Josh Nadeau, vdekja ...

Kufizim i lëvizjes dhe karantinë në Maqedoninë e Veriut

Me qëllim që të frenohet përhapja e mëtejme e koronavirusit, në Maqedoni të Veriut ka hyrë sërish në fuqi kufizimi i lëvizjes së qytetarëve ...

Masa e karantinimit për qytetet në zonë të kuqe vlen prej orës 19:00 deri në 05:00 të mëngjesit

Në bazë të masave të fundit të Qeverisë së Kosovës për parandalimin e COVID-19, komunat me numër të madh të infektuarave për 100 mijë banorë janë futur ...

Këto janë masat e reja sipas rasteve të komunave me COVID-19

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja kundër përhapjes së COVID-19, të cilat do të hyjnë në fuqi të premten më 13 nëntor, nga pra 18:00.

Qeveria miraton masat e reja anti-COVID-19, nga nesër hyjnë në fuqi

Qeveria e Kosovës i ka miratuar masat e reja kundër përphapjes së COVID-19, të cilat janë prezantuar të mërkurën nga kryeministri  Avdullah Hoti.

Paralajmërohet orë policore dhe karantinë për shtatë komuna

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se shtatë komuna të Kosovës pritet të hyjnë në karantinë, nga e premtja në orën 19:00.