Postet nga: karantina

Gjermania nuk ia njeh Kosovës testet për COVID-19

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjemani ka bërë të ditura rregullat për shkak të Covid-19

COVID 19 - Anglia heq kufizimet për më shumë se 50 shtete

Njerëzit që do hynë në Angli nga më shumë se 50 vende, përfshirë Francën, Spanjën, Gjermaninë dhe Italinë, nuk do të kenë më nevojë të karantinohen nga 10 ...

Anglia heq karantinën për disa vende

Autoritetet në Angli publikuan të premten një listë të vendeve, qytetarët e të cilave nuk kanë nevojë t’i nënshtrohen karantinës, nëse shkojnë në këtë ...

Avdullah Hoti paralajmëron kthimin e karantinës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në konferencën e sotme për media ka paralajmëruar mundësinë e karantinimit të disa lokacioneve në të cilat ka më shumë ...

A mund të mbyllemi prapë nëse rritet numri i rasteve me coronavirus, flet Lul Raka

Profesori i Mikrobiologjisë dhe Kontrollit të Infeksioneve në Universitetin e Prishtinës, Lul Raka është deklaruar lidhur me mundësinë e sërishme për tu mbyllur në karantinë në...

FOTOGALERI- Gjendja e Qendrës së Studentëve pas mbylljes së karantinës

Për më shumë se dy muaj, Qendra e Studentëve në Prishtinë strehoi qindra qytetarë kosovarë që erdhën nga shtetet tjera.

Qeveria mbyll qendrat e karantinës

Qeveria e Kosovës ka vendosur që ta mbyllë Qendrën e Studentëve në Prishtinë dhe qendrën për të huaj në Vranidoll si hapësira karantine.

Të burgosur në shtëpi; përshtatja me izolimin gjatë COVID-19

Masat shtrënguese të distancimit social të cilat dominuan përditshmërinë gjatë tre muajve të fundit i sfiduan shumë prej nesh të përshtaten me zbrazëtinë e të ...