Postet nga: kanceri i gjirit

Vdes infermierja Fitore Zenelaj e cila po përballej me kancerin e gjirit

Pas një sëmundje të rëndë ka vdekur infermierja Fitore Zenelaj nga Suhareka.

Interesim i madh në Prishtinë për mamografi, terminet e zëna deri në janar

Në radhë për një termin për mamografi, dhjetëra gra të moshës së mesme prisnin në korridorin e mbushur me balona rozë në Qendrën Kryesore të ...

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit - Echo falas në Albi Mall

Albi Mall në bashkëpunim me Spitalin Amerikan në Kosovë dhe YessPharma më 27 dhe 28 tetor, nga ora 16:00 deri në orën 19:00, ju mundësojnë të bëni Echo të gjirit ...

Rrëfimi i nënës së Rita Orës për kancerin, si u prek nga kjo sëmundje në moshë të re?

Në muajin për vetëdijesimin e trajtimit të kancerit të gjirit, psikiatrja Vera Ora, nëna e Rita Orës, ka rrëfyer momentin kur e kishte kuptuar që ...

ShSKUK siguron implantet për rikonstruktimin e gjirit te 50 gra të prekura nga kanceri

Mbi 50 gra që kanë qenë të prekura nga kanceri i gjirit do të mund të bëjnë rikonstruktimin e gjirit në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Prishtina ofron mamografi falas për gratë e Fushë-Kosovës gjatë muajit tetor

Komuna e Fushë-Kosovës ka njoftuar për arritjen e një marrëveshjeje me Komunën e Prishtinës që t'u mundësohet grave nga Fushë-Kosova të kenë ...

Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit – Presidenca e Kuvendi ndriçohen me ngjyrë rozë

Tetori shënon muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, e ngjyra e figura që simbolizon këtë muaj është fjongo ngjyrë rozë.

Fushata vetëdijësuese kundër kancerit të gjirit 'Race for the Cure Prishtina 2023' fillon nesër

Fushata vetëdijësuese “Race for the Cure Prishtina 2023” do të hapet nesër në orën 17:00, në “Pishinën e Gërmisë”.