Postet nga: kanabis

Policia zbulon 20 mijë bimë kanabis të mbjella në Gjakovë

20 bimë të llojit kanabis policia ka arritur që t’i identifikoj në fshatin Koshare të Gjakovës.

Qeveria gjermane miraton përdorimin e “kontrolluar” të kanabisit

Qeveria gjermane e ka miratuar të mërkurën projektligjin që parasheh legalizimin e blerjes dhe posedimit të kanabisit për qëllime argëtimi.

Shqipëri, asgjësohen afro 21 mijë rrënjë kanabis

Në Shqipëri, policia njoftoi se gjatë kontrolleve të territorit, kryesisht në zonat veriore të vendit, janë zbuluar dhe asgjesuar afro 21 mijë rrënjë bimë kanabis sativa.

Kanabisi për qëllime mjekësore hap debat të ashpër në Shqipëri

Nisma e Qeverisë në Shqipëri për kontrollin e kultivimit dhe përpunimit të kanabisit për qëllime mjekësore dhe industriale, ka ndarë në qëndrime politikanë...

Iniciativa Globale: Vlera e kanabisit dhe pajisjeve të konfiskuara për 3 vitet e fundit është midis 24 dhe 28 milionë euro

Kultivimi i kanabisit në ambiente të brendshme është një industri gjithnjë e në rritje në Kosovë, në bazë të një hulumtimi të cilin e ka kryer Iniciativa Globale kundër ...

Bjeshkët e Nemuna me 'bereqet' për drogë, policia shqiptare asgjëson mbi 3,600 bimë kanabisi

Policia Shqiptare njoftoi të shtunën se një aksion i koduar “Bjeshkët e Nemuna” rezultoi me djegien e mbi 3 mijë bimëve narkotike të llojit kanabis sativa.

Qindra policë e 12 dronë, Policia në Shqipëri asgjëson afër 300 bimë narkotike të kanabisit

Policia e Shtetit ka njoftuar se kanë vazhduar kontrollet për zbulimin e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike në Tiranë.

Berat, dyshohen për disa vjedhje, arrestohen dy persona

Dy persona janë arrestuar në Berat pasi dyshohen se kanë vjedhur disa herë këtë muaj dhe u është gjetur drogë që dyshohet se është kanabis.