Postet nga: kanabis

Vushtrri, gjenden bimë që dyshohen të jenë kanabis sativa

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë asgjësuar disa bimë që mund të jenë narkotik të llojit ‘Kanabis sativa’.

Drogë në formë çokollate nga Tirana në Tropojë, sekuestrohen 15 pako

Një operacion i pazakontë antidrogë është finalizuar me sukses nga policia e shtetit ditën e djeshme, ku u sekuestruan 15 pako me kanabis në formë çokollate, që po transportoheshin me ...

Droni kap 45- vjeçarin duke ujitur kanabisin në Krujë

Një burrë 45-vjeçar është kapur nga droni duke ujitur bimët e tija narkotike në Krujë. I njëjti është arrestuar ndërsa bashkë me të edhe një 39-vjeç...

Shqiptari kapet duke kultivuar kanabis në Britani: E bëra se duhej t’ua ktheja borxhin njerëzve që më sollën këtu

Shqiptari Eridon Hasanpapaj është arrestuar nga policia britanike, pasi në shtëpinë ku qëndronte kishte kultivuar bimë kanabisi.

Sekuestrohet kanabis në oborrin e një qytetari në Zhegër të Gjilanit

Në oborr të shtëpisë në fshatin Zhegër të Gjilanit është gjetur një bimë narkotike e llojit ‘Kanabis Sativa’ me gjatësi 1.20 metra.

Ferizaj, dy persona arrestohen për drogë

Janë arrestuar dy burra pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit janë gjetur dhe konfiskuar 1.33 gram marihuanë në Ferizaj.

Rama: Do të legalizojmë kanabisin për qëllime mjekësore

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria do të legalizojë kultivimin dhe eksportimin e kanabisit për qëllime mjekësore, pasi mori mendimin e qytetarëve në anketën ...

(VIDEO) Babë e bir hasen duke kultivuar kanabis, sekuestrohen 316 vazo

Policia e Shtetit ka arrestuar dy persona - babë e bir, si të dyshuar për kultivimin e bimëve narkotike, kanabis, si dhe për vjedhje të energjisë elektrike ...