Postet nga: kanabis

VIDEO: Policia e Kosovës zbulon laborator ku kultivohej kanabis

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë e Prishtinës gjatë ditës kanë zbuluar një laborator në Shkabaj të Prishtinës, në të cilin kultivohej kanabisi.

Prishtinë, në shtëpinë që e mori me qira ndërtoi laborator të drogës

Organet e hetuesisë kanë zbuluar një laborator të improvizuar të drogës të enjten mbrëma.

I shkojnë në shtëpi për dhunë në familje, Policia i gjen edhe drogë, gjykata e dënon më 1 vit burgim

Gjykata në Prizren e ka gjetur fajtor dhe e ka dënuar me 1 vit burgim të akuzuarin A.B., për shkak të veprës penale kultivimi i bimës ...

Kaçanik - Mbollën arën me kanabis, arrestohen

14 bimë kanabis-sativa ishin mbjellur në një sipërfaqe malore në fshatin Soponicë të Kaçanikut. Me të dëgjuar për këtë Policia e Ferizajt ndërmorën një ...

Sekuestrohet 286 kg kanabis i njomë, arrestohet 44-vjeçari në Shkodër

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person, i cili është kapur duke transportuar lëndë narkotike. Arrestimi i tij është bërë në kuadër të ...

Arrestohet një person në Prishtinë, kishte mbjellë kanabis në gota të plastikës

37 bimë të dyshuara të llojit kanabis Sativa me gjatësi 1 deri 4 centimetra të cilat ishin kultivuar në gota të plastikës janë sekuestruar në banesën e një qytetari në ...

Podujevë- Policia gjen afër 60 bimë kanabisi

Në një lokacion në Podujevë, policia ka gjetur dhe konfiskuar 57 bimë narkotike të llojit kanabis.

Kapen 577 kilogram kanabis në Karaburun, po dërgoheshin drejt Italisë

Në gomonen e sekuestruar pasditen e djeshme në Karaburun u gjetën rreth 577 kg lëndë narkotike kanabis, një pjesë në formën e çokollatës.