Postet nga: kallxo

Pas hulumtimit të KALLXO.com, Prokuroria nis hetimet ndaj dy zyrtarëve të lartë të Komunës së Prizrenit

Pas hulumtimit të KALLXO.com, Prokuroria e Prizrenit ka nisur hetimet lidhur me një kontratë të nënshkruar nga ana e Komunës së Prizrenit për blerjen e disa ...

Rasti Zharku, drejt epilogut

Në shkurt të 2022 bëhen 4 vjet nga emërimi i Arben Zharku në mandatin e dytë si drejtor i Qendrës Kinematografike të Kosovës.

Nga sonte #KallxoPernime nis serinë e debateve për ndërtimet pa kritere - PROMO

#KallxoPernime sonte nis serinë e debateve për planifikimin urban të komunave tona.

Neuropsikiatri Blyta: Debatet politike po ua rrisin tensionin e gjakut qytetarëve

Debatet televizive po ua rrisin tensionin e gjakut dhe po u shkaktojnë stres qytetarëve. Kështu ka thënë neuropsikiatri, Afrim Blyta, në një intervistë për "Kallxo Pë...

Pamjet Ekskluzive operacioni i Fajdeve në Pejë

Në një edicion special 'KallxoPerNime' sjell reportazhin ekskluziv nga operacioni i fundit kundër fajdeve në qytetin e Pejës.

Raporti i BE-së: Qeveria Kurti u rrëzua nga dezinformatat

Një studim voluminoz i Komitetit për Politikë të Jashtme të Bashkimit Evropian i publikuar në këtë muaj lidhur me rolin dhe ndikimin e lajmeve të rreme në Ballkanin ...

Raportimet e KALLXO.com përfundojnë me 5 të arrestuar, 20 biznese të bastisura dhe një aktakuzë korrupsioni

Raportimet e qyetetarëve në KALLXO.com kanë dhënë rezultate të mëdha edhe gjatë muajit korrik.

Marrëveshje bashkëpunimi mes Odës Ekonomike dhe KALLXO.com për raportimin e korrupsionit

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi dhe drejtori i Internews Kosova, Faik Ispahiu, kanë nëshkruar një marrëveshje bashkëpunimi për fuqizimin e raportimit ...