Postet nga: Kadri Veseli

Specialja u vazhdon paraburgimin Thaçit e Veselit, refuzon kërkesën për arrest shtëpiak apo lirim në një shtet të tretë

Gjykata Speciale në Hagë ka marrë vendim që ish-presidenti Hashim Thaçi, e ish-kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, të qëndrojnë në paraburgim.

Albulena Haxhiu

Ministrja Haxhiu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin në qendrën e paraburgimit në Hagë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, e cila udhëtoi në Hagë në fund të marsit, nuk vizitoi të gjithë të burgosurit në qendrën e paraburgimit të Gjykatës ...

Veseli për akuzat e reja: Deklarohem i pafajshëm

Katër të krerët e UÇK-së të cilët po mbahen në qendrën e paraburgimit në Hagë po përballen me akuza të reja. Kjo pasi Zyra ...

Zyrtarë të PDK-së vizitojnë Hashim Thaçin e Kadri Veselin në qendrën e paraburgimit në Hagë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, bashkë me zyrtarë të tjerë nga kjo parti kanë vizituar ish-presidentin Hashim Thaçin dhe ish-kryeparlamentarin Kadri Veseli në qendrën ...

Akuza të reja mbi katër krerët e UÇK-së, përmenden edhe arrestimet politike

Nga dita e djeshme, katër krerët e UÇK-së që po mbahen në qendrën e paraburgimit në Hagë pritet të përballën me akuza të reja. ...

Albulena Haxhiu

Ministrja Haxhiu thotë se Hashim Thaçi e Kadri Veseli nuk janë imunë ndaj kontrollimit të pasurisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se as ish-presidenti Hashim Thaçi e as ish-kryeparlamentarti Kadri Veseli nuk janë imunë nga kontrollimi i pasurisë.

Dhomat e Specializuara refuzojnë apelin ndaj Thaçit dhe Veselit

Paneli i Gjykatës së Apelit në Dhomat e Specializuara, ka refuzuar apelet e mbrojtjes së Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit të dorëzuara më 21 shkurt kundër vendimit ...

Kryetari i PDK-së viziton Thaçin e Veselin në Hagë

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar dy ish-kryetarët e partisë, Hashiim Thaçin e Kadri Veseli në Hagë.