Postet nga: Kadri Veseli

Gjykata Speciale ia vazhdon paraburgimin Hashim Thaçit

Gjyqtari i procedurës paraprake të Gjykatës Speciale, Nikola Giju, e ka vazhduar masën e paraburgimit ndaj Hashim Thaçit.

Gjykata Speciale flet për vizitën e Kadri Veselit në Kosovë

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, sot ka ardhur nga Haga në Kosovë.

Kadri Veseli arrin në Kosovë

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka arritur në Kosovë pas vdekjes së nënës së tij ditë më parë.

Presidentja Osmani i dërgon telegram ngushëllimi familjes së Kadri Veselit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka ngushëlluar familjen Veseli pas vdekjes së nënës së ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Ajshe ...

Kryeministri Kurti shpreh ngushëllime për vdekjen e nënës së Kadri Veselit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Ajshe Veselit, nënës së ish-kryetarit të Kuvendit dhe ish-liderit të PDK-së, Kadri Veselit.

Vdes nëna e Kadri Veselit

Ka vdekur sot nëna e i ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit, Ajshe Veseli.

Lladrovci: Mungesa e Thaçit dhe Veselit e bëri të rëndë vitin 2021 për institucionet e Kosovës

Ramiz Lladrovci bashkë me Azem Sylën dhe Adem Grabovcin sot kanë vizituar familjet e Hashim Thaçit dhe të Kadri Veselit.

Mbrojtja e të akuzuarve nga Specialja, rreth 7 milionë euro u paguan nga buxheti i shtetit deri më tani

Kosova përpos problemeve të shumta politiko-ekonomike, një pjesë të buxhetit të saj të vogël është dashur ta ndajë edhe për shpenzimet që po ndodhin para Gjykatës ...