Postet nga: Kadri Veseli

Avokati i Kadri Veselit: Prokuroria në Hagë në kontakt me njerëz të Shërbimit Sekret Serbe kundër ish-krerëve të UÇK-së

Avokati i Kadri Veselit ka zbuluar se një person dhe jo vetëm i Shërbimit Sekret Serb ka bashkëpunuar me Zyrën e Prokurorit të Specializuar, duke ofruar ...

Mustafa vizitoi ish-krerët e UÇK-së në Hagë: I gjeta të bindur në pafajësinë e tyre

Ish krerët e UÇK-së në Hagë në fillim të kësaj jave patën edhe një vizitë nga Kosova. Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa njoftoi se ...

Gjykata Speciale urdhëron Zyrën e Prokurorit të hartojë listën prej 40 dëshmitarëve që do të dëshmojnë në çështjen Thaçi dhe të tjerët

Gjykatësi i procedurës paraprake, Nicolas Guillou, ka urdhëruar Zyrën e Prokurorit të Specializuar që të bëjë listën me emrat e 40 dëshmitarëve të ...

Gjykata Speciale thotë se në fundvit do t’ia kaloj çështjen e Thaçit dhe të tjerëve trupit gjykues

 

8 diplomatë ndërkombëtarë, në mesin e tyre Wesley Clark, Walker e Kouchner, pritet të dëshmojnë pro Thaçit në Hagë

8 diplomatë të lartë ndërkombëtarë, pritet të japin dëshminë e tyre në Dhomat e Specializuara të Hagës pro ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ...

Selakoviq në OKB: Thaçi e Veseli janë në Hagë për t’u dënuar

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Nikola Selakoviq, i ka quajtur “gënjeshtra brutale” deklaratat e ministres së Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, gjatë fjalimit në Këshill ...

Më 4 nëntor do të mbahet konferenca e radhës për rastin Thaçi, Veseli, Selimi e Krasniqi

Gjykata Speciale në Hagë ka caktuar konferencën mbi ecurinë e çështjes në rastin e ish-drejtuesve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi.

Zyra e Prokurorit të Specializuar dorëzon aktakuzën e ndryshuar në gjykimin e Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit

Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë ditë më parë ka dorëzuar aktakuzën e ndryshuar në rastin e ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, ...