Postet nga: aktakuza ndaj hashim thaçit

Speciales i skadon afati për konfirmimin, apo jokonfirmimin e aktakuzës ndaj Thaçit e  Veselit

 

Thaçi: Përfundova 30 orë ballafaqim me akuzën, i njoh pretendimet e tyre

Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë një adresim të tij për 30 orët e intervistës në Gjykatën Speciale ku qëndroi për 4 ditë rresht.

Thaçi: Nuk jam pyetur as për vrasjet e pasluftës as për Shtëpinë e Verdhë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përfunduar intervistimin nga prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë për të katërtën ditë ...

Intervistimet e gjata të presidentit para vendimit rreth aktakuzës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, për tri ditë rresht është intervistuar në Zyrën e Prokurorit të Specializuar në Hagë.

Thaçi vazhdon intervistimin në Hagë, nuk prononcohet për media

Në Zyrën e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, për të tretën ditë me radhë, ka arritur sot presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për tu ...

Thaçi sot pritet të intervistohet në Hagë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet sot të intervistohet nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS).

Rama sulmon ndërkombëtarët për akuzat ndaj udhëheqësve të UÇK-së për krime lufte

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama shprehu indinjatën e tij kundër aktakuzës së Zyrës së Prokurorit të Specializuar kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe ...

Bekim Blakaj: E çuditshme sesi pa u konfirmuar aktakuza, dolën informacione për përmbajtjen

Se Dhomat e Specializuara do ngrisin aktakuzë ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka qenë e pritur, pasi emri i tij është përmendur edhe në raportin e ...