Postet nga: juventus

Juventus mendon për Thiago Alcantaran nëse nuk e transferon Pogban

Juventus pritet që të bëj ndryshime në mesfushë në merkaton e verës.

Juventus fiton me lehtësi ndaj Brescias (VIDEO)

Juventus ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Brescias, me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 24-të në Serie A.

Ish-sulmuesi i Juventusit: As Nesta, Maldini dhe Cannavaro nuk do ta ndalnin Lukakun

Ish-sulmuesi i Juventusit dhe Italise, Simone Pepe, ka folur për sulmuesin belg të Interit, Romelu Lukaku.

"Largimi i Messit nga Barcelona është i mundur, ai mund të luajë së bashku me Ronaldon"

Forma jo e mirë e Barcelonës në kohën e fundit dhe tensionet mes Lionel Messit dhe drejtorit sportiv Eric Abidal, kanë mjaftuar që mediat botërore të spekulojnë ...

Zyrtare: Wojciech Szczesny deri në vitin 2024 në Juventus

Skuadra e Juventusit ka njoftuar se e ka vazhduar bashkëpunimin me portierin polak, Wojciech Szczesny deri në vitin 2024.

Juventus e dëshiron Casemiron si zëvendësues të Matuidit

Mesfushori francez Blaise Matuidi, pritet të largohet nga Juventusi pas përfundimit të këtij sezoni.

Juventus mposht Fiorentinën dhe blindon kreun e tabelës (VIDEO)

Juventus është rikthyer te fitoret, pas humbjes ndaj Napolit në xhiron e kaluar, duke e mposhtur Fiorentinën me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 22-të në Serie ...

Marko Pjaca afër transferimit në Cagliari

Sulmuesi anësor i Juventusit, Marko Pjaca, shumë shpejtë pritet të bëhet me skuadër të re.